WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Poselska galeria chamstwa

Poselska galeria chamstwa

25.07.2016, godz. 02:00
PiS Piotr Pyzik
PiS Piotr Pyzik foto:

Afera "środkowego palca" posła PiS Piotra Pyzika (57 l.) nie przyschnie mimo parlamentarnych wakacji. Najprawdopodobniej we wtorek posłowie PO zbiorą się i przygotują wniosek do sejmowej Komisji Etyki.

- Musimy zareagować w jakiś sposób. Nie możemy przyzwolić na to, żeby coraz bardziej przesuwać w Sejmie granicę chamstwa - mówi nam poseł PO Arkadiusz Myrcha (32 l.). To jemu Piotr Pyzik z PiS pokazał środkowy palec. Gest Pyzika zauważyli inni posłowie. - Panie marszałku, on pokazał środkowy palec! - krzyczał wzburzony Tomasz Cimoszewicz (37 l.). - Panie marszałku, fuck you pokazał! - potwierdził Krzysztof Brejza (33 l.). - O, znowu pokazał, jeszcze do buzi go sobie wkłada! - oburzał się Cimoszewicz.

Zobacz: Ziemkiewicz NIE MA ZAMIARU przepraszać za skandaliczny wpis

Próbowaliśmy zapytać posła Pyzika o jego wersję wydarzeń, ale jakby zapadł się pod ziemię i nie odbierał telefonów.

Myrcha natomiast do dziś nie rozumie, co się stało. - Odbierałem go jako kulturalnego faceta. Taką Pyzik ma w Sejmie opinię. Nie było między nami żadnych zatargów. Nie jesteśmy razem w żadnej komisji. Nie rozumiem, co to było - opowiadał nam wczoraj. - Gdyby jeszcze przeprosił, powiedział, że zachował się głupio. Ale nie zrobił nic. Kolejna granica została przekroczona. Liroy podobno się śmieje i pyta "ciekawe, kto pierwszy dostanie z liścia" - dodaje poseł PO.

Niestety, wiele ku temu zmierza. Posłowie, niby kulturalni i wykształceni, odnoszą się do siebie coraz bardziej chamsko. Lider Nowoczesnej dr Ryszard Petru (44 l.) mówi do posłanki PiS prof. Krystyny Pawłowicz (64 l.): "Proszę nie walić się w łeb, pani poseł, kiedy ja mówię". Poseł Dominik Tarczyński (37 l.) z PiS, działacz katolicki, pisze o byłym prezydencie Lechu Wałęsie (73 l.) "bydlak". Posłowie PiS oskarżają prof. Stefana Niesiołowskiego (72 l.), że ten nazywa obecnego prezydenta "Maliniakiem". W poprzedniej kadencji krzyczano do Jarosława Kaczyńskiego (67 l.) "siadaj kurduplu", w obecnej - wicemarszałek Sejmu dr Ryszard Terlecki (66 l.) mówi do posła opozycji: "zjeżdżaj".

Zobacz: Pawłowicz skomentowała atak w Monachium: Boże, dzięki Ci za zmianę władzy w Polsce!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: