WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Posłanka Nowoczesnej ostrzega- NIE BĘDZIE kotletów schabowych!

Posłanka Nowoczesnej ostrzega- NIE BĘDZIE kotletów schabowych!

23.09.2016, godz. 13:29
Kotlet schabowy
foto: SE/EAST NEWS

Poza projektami o aborcji Sejm pracuje również m.in. nad tzw. drugą specustawą dotyczącą zwalczania afrykańskiego pomoru świń (ASF). Przy tej okazji na sejmowej mównicy wystąpiła posłanka Nowoczesnej, Ewa Lieder. Scenariusz, jaki przedstawiła, był zaiste hiobowy. Według niej, istnieje ryzyko, że w Polsce nie zjemy już więcej... kotletów schabowych!

 

 

Swoje wystąpienie posłanka zaczęła od starania wzbudzenia zainteresowania u Jarosława Kaczyńskiego. Następnie zwróciła się do posłów PiS: - Proszę państwa, lubicie kotlety schabowe? Wówczas marszałek Sejmu zwrócił jej uwagę parlamentarzystce, by zadawała pytania rządowi lub posłowi sprawozdawcy.

 

 

Choć posłowie PO i Nowoczesnej przyznawali, że specustawa  jest potrzebna (zakłada ona m.in. że powiatowi lekarze weterynarii będą mogli nakazać np. sanitarny odstrzał dzików i ubój trzody chlewnej za odszkodowaniem zaś za niewykonywanie nakazów przewidziano kary zarówno dla rolników, jak i dla kół łowieckich) lecz jednocześnie wytykali, że że przepisy uchwalane są zbyt późno.

Jak zbulwersowana posłanka Lieder mówiła z mównicy: - Niech pan minister rolnictwa weźmie się do roboty, bo za moment polskie kotlety schabowe odgalopują w siną dal. I nie będzie polskiego mięsa wieprzowego. Ta ustawa jest zrobiona na kolanie. Rozumiem, że procedowanie tych zmian to sytuacja nadzwyczajna i mamy realne zagrożenie ASF. To skandal, że ta ustawa jest procedowana dopiero dziś.

Zobacz także: Kaczyński PREMIEREM? Sugestie Suskiego

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: