WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Posłanka Nowoczesnej porównuje Kaczyńskiego do Barei

Posłanka Nowoczesnej porównuje Kaczyńskiego do Barei

30.11.2016, godz. 11:16
JOANNA SCHEURING WIELGUS
JOANNA SCHEURING WIELGUS foto: EAST NEWS

We wtorkowy wieczór toczyła się w Sejmie burzliwa debata w Sejmie na temat planowanych przez PiS zmian w ustawie o zgromadzeniach. Nowy projekt daje pierwszeństwo w organizowaniu manifestacji kościołom i władzy, a także powołuje instytucję "zgromadzeń cyklicznych". Posłowie opozycji byli im zdecydowanie przeciwni. W trakcie burzliwej polemiki posłanka Nowoczesnej zaskoczyła wszystkich, porównując metaforycznie Jarosława Kaczyńskiego do legendarnego reżysera Stanisława Barei i zmieniając nazwę klubu PiS na "PiŚ".

 

Projekt zmiany ustawy "prawo o zgromadzeniach" zgłoszony przez posłów PiS zakłada m.in. możliwość organizowania zgromadzeń cyklicznych i konieczność ustąpienia manifestacjom władz, kościołów i związków wyznaniowych w przypadku konfliktu terminów. Oburzeni posłowie opozycji próbowali zablokować więc tę inicjatywę.

Gdy na sejmowej mównicy pojawiła się posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus, bezpardonowo zaatakowała ona partię rządzącą, mówiąc: - Najlepiej byłoby,gdybyście od razu przegłosowali zakazy jakichkolwiek manifestacji antyrządowych i antyprezydenckich. Następnie dodała, że "jeśli Polak będzie chciał wyjść na ulice, to wyjdzie".

Swoje przemówienie posłanka zakończyła bardzo niekonwencjonalnie, porównując lidera PiS, Jarosława Kaczyńskiego i jego partię do legendarnego polskiego reżysera i jego kultowego filmu. Jak mówiła Scheuring-Wielgus: - Mnie się wydaje, że dzisiaj Stanisławem Bareją jest Jarosław Kaczyński. Tylko to nie jest ten zabawny i śmieszny film "Miś", tylko żałosny film "Piś", niestety...

Recznikowi PSL, Jakubowi Stefanikowi nie spodobały się te słowa, gdyż napisał:

 

 

Zobacz także: 9 milionów dla rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: