WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Posłanka PO walczy o... sejmowe trawniki dla psów

Posłanka PO walczy o... sejmowe trawniki dla psów

11.07.2017, godz. 14:40
Kinga Gajewska
foto: EAST NEWS

Spór o miesięcznice, afera Amber Gold, warszawska reprywatyzacja,  nowa opłata paliwowa... To wszystko nieważne! Posłanka Platformy Obywatelskiej, Kinga Gajewska-Płochocka postanowiła wysłać do marszałka Sejmu pytanie o... zakaz wprowadzania psów za sejmowe szlabany! Posłankę oburza umieszczenie naklejki zakazującej wejścia psom obok tych o zakazie wnoszenia broni czy też niebezpiecznych przedmiotów.

Posłanka dostrzegła, że przed wejściem na teren Sejmu znajduje się tabliczka z informacją o "zakazie wprowadzania zwierząt". Jak zbulwersowana napisała w piśmie do marszałka Kuchcińskiego: - Znak ten widnieje razem z innymi zakazami m.in. wnoszenia niebezpiecznych przedmiotów i broni. Do tej pory nigdy wprowadzanie psów na teren Sejmu nie było problemem (...) Dlaczego psy oraz inne zwierzęta są na równi traktowane z niebezpiecznymi przedmiotami? Czy są odnotowane niebezpieczne zdarzenia z udziałem zwierząt, w tym psów, na terenie Sejmu? Na profilu swojego psa na Instagramie zamieściła to pismo w całości:

 

 

Posłanka precyzowała później, że o co konketnie jej chodzi. Jak napisała: -  Nie pytam wszakże o wejście do budynku tylko na teren zewnętrzny. Psy nie mogą wchodzić za szlaban na trawę! Do tego zamieściła zdjęcie tablicy, która tak jej się nie spodobała:

 

 

Sprawa jest poważna! Dyrektor Biura Komunikacje Społecznej Kancelarii Sejmu odpisał posłance, że zbierane są szczegółowe informacje w tej sprawie. Kancelaria przedłużyła termin rozpatrzenia wniosku do 12 lipca:

 

 

Przypomnijmy, że w Sejmie zagościł już niegdyś jeden pies, do którego zaapelować postanowił nawet Aleksander Kwaśniewski:

 

 

Zobacz także: OBRZYDLIWY wpis posła PO o Kaczyńskim i miesięcznicach smoleńskich

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: