WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Posłowie PiS chcą uczcić objawienia fatimskie- OSTRY komentarz posłanki PO

Posłowie PiS chcą uczcić objawienia fatimskie- OSTRY komentarz posłanki PO

16.03.2017, godz. 12:53
sejm, posłowie
foto: EAST NEWS

W tym roku przypada setna rocznica objawień fatimskich. Z tej okazji część posłów PiS chce przyjęcia specjalnej uchwały. Posłowie skierowali już do marszałka Sejmu projekt uchwały w sprawie uczczenia objawień z 1917 roku. Co na to opozycja? Parlamentarzyści z PO drwią z zachowania kolegów z PiS.

Objawienia z Fatimy są znane. To w 2017 roku trójce dzieci objawiła się Maryja i przekazała tzw. Tajemnice Fatimskie, które miały dotyczyć losów świata. Objawienia zostały uznane przez kościół i dla katolików są bardzo ważne. Dlatego ponad pięćdziesięcioosobowa grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości postanowiła uczcić 100-lecie objawień fatimskich. Z posłanką Anną Sobecką na czele (jako wnioskodawcą) złożyli projekt uchwały do marszałka Kuchcińskiego.

Jak napisali autorzy projektu uchwały : - W swoim orędziu Matka Boża przewidziała największe wydarzenia XX wieku, a jego przesłanie jest nadal aktualne. W sposób niezwykle dramatyczny, poprzez przekazanie trzyczęściowej tajemnicy oraz spektakularny cud słońca, Matka Boża przypomniała ewangeliczną prawdę, że ludziom do szczęścia, tak naprawdę, potrzebny jest tylko Wszechmocny Bóg, który stworzył nas dla siebie i pragnie podzielić się z nami pełnią szczęścia. Rzadko które wydarzenie religijne odegrało tak ważną rolę w dziejach Kościoła, a nawet całego świata, jak objawienia fatimskie. Mając również na względzie obecną sytuację geopolityczną Polski przesłanie fatimskie nabiera dla naszej Ojczyzny szczególnego znaczenia. Dlatego ich zdaniem Sejm powinien uczcić rocznicę. Do tego sądzą oni, że uchwała będzie wymownym aktem nadania temu wydarzeniu międzynarodowej rangi.

Członkini sejmowej komisji kultury, Iwona Śledzińska-Katarasińska zapowiedziała "Superstacji", że rozważa odejście z niej. Jak tłumaczyła: - Ona się żadną kulturą nie zajmuje, tylko bez przerwy czci jakichś świętych, koronacje Matki Boskiej, objawienia albo Bóg raczy wiedzieć co. Ja nie po to zostałam wybrana do Sejmu, żeby uczestniczyć w jakiejś kościelnej liturgii. Następnie kontynuowała: - PiS-owi grozi wszystko. Myślę, że choroba, cholera i zapalanie mózgu. Niech chodzą codziennie, leżą krzyżem w kościele, może ich Pan Bóg uratuje, ale niech przestaną tworzyć fałszywy obraz Polski i Polaków.

Posłowie opozycji wyśmiewają projekt uchwały złożonej przez polityków PiS. Michał Szczerba na Twitterze napisał: - Uchwała Sejmu w sprawie objawień fatimskich. Pozwólcie, nie skomentuję. A jego partyjny kolega Sławomir Neumann: - Jak widać cześć posłów PiS przejrzało na oczy! Widzą że tylko cud może ich uratować.

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: