WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Posłowie ZDECYDOWALI. Kwiatkowskiemu uchylili IMMUNITET

Posłowie ZDECYDOWALI. Kwiatkowskiemu uchylili IMMUNITET

21.10.2016, godz. 11:59
Krzysztof Kwiatkowski prezes NIK
Krzysztof Kwiatkowski prezes NIK foto: Super Express

Szef Najwyższej Izby Kontroli, Krzysztof Kwiatkowski bez immunitetu. O uchyleniu immunitetu Kwiatkowskiemu zdecydowali posłowie. Przed głosowaniem o uchylenie immunitetu poparła sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowa.

Teraz Krzysztof Kwiatkowski będzie mógł zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej, posłowie w Sejmie właśnie zdecydowali, że posłowi PO zostanie uchylony immunitet. Do Sejmu wpłynęły dwa wnioski o uchylenie immunitetu prezesowi Najwyższej Izby Kontroli. W głosowaniu udział wzięło 422 posłów, za uchyleniem immunitetu było 409 posłów, przeciw było 4, a 9 wstrzymało się od głosu. Sprawę jeszcze przed sejmowym głosowaniem komentował sam Kwiatkowski. Jak powiedział szef NIK: - Jedyną drogą jest przyjęcie wniosku o uchylenie mi immunitetu. Będzie to skutkowało tym, że prokuratura całość dokumentów przekaże do sądu i niezawisły sąd będzie mógł sprawę rozstrzygnąć na podstawie całości zebranego materiału, a nie przecieków medialnych.

Przypomnijmy, że prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski jest zamieszany w aferę z ustawianiem konkursów na ważne stanowiska w delegaturach NIK w Łodzi i Rzeszowie. Prokuratura chce przedstawić cztery zarzuty prezesowi NIK w tej sprawie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: