WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Postawią Tusków przed komisją ds. Amber Gold?

Postawią Tusków przed komisją ds. Amber Gold?

28.11.2016, godz. 02:00
Donald Tusk z synem Michałem
Donald Tusk z synem Michałem foto: Super Express

Donald Tusk (59 l.) naprzeciwko swojego syna Michała Tuska (34 l.) w konfrontacji przed komisją ds. Amber Gold? To całkiem możliwe! - Jeśli będzie potrzeba takiej konfrontacji, to nie można wykluczyć, że zdecydujemy się na taką czynność procesową. Na pewno obaj powinni zostać przesłuchani - mówi nam członek komisji, poseł PiS Stanisław Pięta (45 l.).

Według ustaleń "Super Expressu" komisja będzie chciała wyjaśnić rolę Tuska juniora, który pracował dla firmy lotniczej OLT Express. Na jej czele stał Marcin P. (32 l.), główny oskarżony w aferze Amber Gold. Ale na przesłuchanie będzie też zaproszony Donald Tusk, który do września 2014 roku był szefem rządu. - Zarówno Donald Tusk, jak i Michał Tusk powinni stanąć przed komisją. Nastąpi to w przyszłym roku. Jeśli chodzi o byłego premiera, to byłby pytany o wszystko, co dotyczyło podległych mu ministerstw, kiedy był premierem. A jeśli chodzi o Michała Tuska, to tutaj pojawia się kwestia jego pracy w OLT - mówi nam przewodnicząca komisji ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (38 l.) z PiS. Z kolei Stanisław Pięta idzie o krok dalej i nie wyklucza nawet konfrontacji Tusków przed komisją. - Jeśli z prac komisji i dokumentów, z jakimi się zapoznamy, a także z zeznań świadków będzie wynikała potrzeba konfrontacji, to nie można wykluczyć, że komisja zdecyduje się na taką czynność procesową. Wyglądałoby to tak, jak przeprowadzane są konfrontacje. Konfrontacja jednego i drugiego świadka w ich obecności. Wszystko odbywałoby się, wydaje mi się, w pozycji siedzącej - stwierdza w rozmowie z nami poseł Stanisław Pięta.

Przypomnijmy, że w aferze Amber Gold 19 tys. osób straciło oszczędności życia. W sumie 851 mln zł. Małżeństwu Katarzynie i Marcinowi P.,którzy w 2009 r. powołali spółkę Amber Gold, grozi do 15 lat więzienia.

Zobacz: Pobił dziecko, dalej jest proboszczem

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: