WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Powstanie Warszawskie na kijach bejsbolowych-prokuratura wszczyna śledztwo

Powstanie Warszawskie na kijach bejsbolowych-prokuratura wszczyna śledztwo

21.08.2016, godz. 13:07
Powstanie Warszawskie
foto: Super Express

W ostatnich dniach głośno stało się o szczecińskiej firmie, która na kijach bejsbolowych umieszczała motywy związane z Powstaniem Warszawskim. Sprawą umieszczania wizerunku Małego Powstańca na kijach bejsbolowych zajęła się już tamtejsza prokuratura. Ma to związek z podejrzeniem złamania prawa autorskiego.

Jeśli okaże się, że doszło do złamania prawa, przedstawicielom firmy ze Szczecina, która sprzedaje kije, może grozić do 3 lat więzienia, a także grzywna i ewentualne odszkodowania.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, Małgorzata Wojciechowicz wyjaśniła w TVP Info, że policja zabezpieczyła już kije, jako dowód w sprawie. Jak mówiła: – Jeśli chodzi o umieszczanie na kijach wizerunku Małego Powstańca prokurator rejonowy w Szczecinie przeprowadzi postępowanie przygotowawcze, które ustali, czy doszło do naruszenia praw autorskich. Analiza materiałów zatrzymanych przez policję będzie podstawą do wszczęcia postępowania.

Dodała, że w sprawie naruszenia przepisów o ochronie znaku Polski Walczącej postępowanie prowadzi Komenda Miejska Policji w Szczecinie. Sprawą zbulwersowani są powstańcy, którzy przekonują, że umieszczanie wizerunku Małego Powstańca jest bezczeszczeniem znaku. Przedstawiciele firmy wyjaśniali, że dla nich to po prostu biznes.

Zobacz także: Kij bejsbolowy z Małym Powstańcem dla "prawdziwych patriotów". Czy to nie przesada?

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: