WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Pracownicy PWPW będą się szkolić ze zwalczania marnotrawstwa... na Węgrzech

Pracownicy PWPW będą się szkolić ze zwalczania marnotrawstwa... na Węgrzech

02.08.2016, godz. 12:54
Budapeszt
Budapeszt foto: Wikimedia Commons

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych znalazła się ostatnio pod okiem mediów. Po aferze ze zwolnieniami i mszami świętymi w środę rmf24.pl podał kolejną ciekawą informację. Okazuje się, że 35 pracowników PWPW od wtorku do soboty ma się uczyć na specjalnym szkoleniu eliminacji marnotrawstwa i strat. Zastanawiające jest to, że będą to robić na Węgrzech, a w programie szkolenia widać pozycje takie jak: - zwiedzanie Budapesztu, wizyta w winiarni, degustowanie potraw regionalnych i wyjazd nad Balaton.

 

Szczegóły ogłoszonego 25 lipca zamówienia opublikowano stronie PWPW. Jako cel szkolenia wskazano "przekazanie niezbędnej wiedzy i doświadczeń uczestnikom w zakresie eliminacji marnotrawstwa i strat". Jednak zamieszczony w specyfikacji istotnych warunków zamówienia program nie sugeruje, aby uczestnicy szkolenia zostali należycie wyedukowani w pożądanym zakresie.

Samo szkolenie ma się odbyć w Warszawie, przed wyjazdem. W Budapeszcie na dalszą naukę przeznaczono jedynie 2,5 godziny (bez angażowania trenera zewnętrznego, a więc - bez konieczności wyjeżdżania gdziekolwiek). Od środowego popołudnia do sobotniego powrotu do Warszawy program szkolenia przewiduje już tylko zwiedzanie Budapesztu z przewodnikiem, zwiedzanie winiarni, przejazd nad Balaton czy też uroczystą kolację z degustacją potraw regionalnych. Jedyny element mogący mieć związek z tematem szkolenia to zwiedzenie w czwartek zakładu produkcyjnego, stosującego ukierunkowany na eliminację strat i podnoszenie efektywności pracy system zarządzania.

W zamówieniu określono pewne wytyczne, które musi spełniać oferta, m.in:
- autokar, którym ma się poruszać po Węgrzech 35 uczestników szkolenia ma być wyposażony w toaletę, klimatyzację, wideo i internet
- zakwaterowanie - w pokojach jedno- i dwuosobowych w hotelu co najmniej 3*
- uczestnicy nie mają płacić za wstęp do zwiedzanych obiektów

PWPW w specjalnym piśmie odpowiedziała dziennikarzowi, który odkrył sprawę:

 

 

Zobacz także: Znamy NOWĄ datę premiery filmu "Smoleńsk"!Źródło: 20m2 Łukasza/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: