WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Premier Szydło spotkała się z paraolimpijczykami: Jesteśmy z Was dumni

Premier Szydło spotkała się z paraolimpijczykami: Jesteśmy z Was dumni

26.09.2016, godz. 14:39
Premier Szydło spotkała się z paraolimpijczykami: Jesteśmy z Was dumni
foto: Kancelaria Premiera

Premier Beata Szydło i minister sportu Witold Bańska spotkali się w poniedziałek z polskimi paraolimpijczykami. Na stadionie PGE Narodowy szefowa rządu pogratulowała sportowcom, którzy z paraolimpiady z Rio przywieźli medale. - Gratuluję Wam sukcesów. Jesteśmy z Was dumni - mówiła Szydło.

Medaliści paraolimpijscy z Rio spotkali się z szefową rządu. Beata Szydło pogratulowała naszym paraolimpijczykom, którzy z igrzysk przywieźli aż 39 krążków. Premier nie kryła dumy ze sportowców i jak podkreśliła, walcząc w zawodach nie tylko pokonują oni nie tylko konkurentów, ale przede wszystkim swoje słabości: -  Rywalizacja paraolimpijczyków jest wyjątkowa. Ludzie stają do walki nie tylko by pokonać innych, ale też samych siebie. Premier Szydło wspomniała, że celem jej rządu jest zachęcanie do uprawiania sportów młodych ludzi: - Chcemy, by sport był ważnym elementem wychowywania młodzieży.

Czytaj: Zmiany w rządzie Szydło. Rekonstrukcja gabinetu premier

Obecny na spotkaniu ze sportowcami minister sportu Witold Bańka podziękował za wielkie emocje, które kibice w Polsce przeżywali dzięki zawodnikom walczącym o medale w Rio. Zaznaczył, że wszyscy mogli zobaczyć pokaz pięknej walki: - Daliście przykład pięknej walki, dostarczyliście nam mnóstwo wzruszeń i emocji. Jeszcze raz bardzo serdecznie Wam gratuluję i dziękuję, że jesteście tu dziś z nami - mówił minister Bańka.

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: