WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Premier Szydło zdecydowała: renta dla dzieci osieroconych w katastrofie w Świebodzicach

Premier Szydło zdecydowała: renta dla dzieci osieroconych w katastrofie w Świebodzicach

13.04.2017, godz. 14:25
Beata Szydło
foto: EAST NEWS

Premier Beata Szydło zdecydowała, że dzieci, które w wyniku katastrofy w Świebodzicach straciły rodziców, będą otrzymywać bezterminowe renty specjalne. Informację tę na konferencji prasowej przekazała minister edukacji Anna Zalewska.

Szefowa rządu podjęła decyzję, że dzieci będą każdego miesiąca otrzymywały rentę w wysokości 3 050 zł brutto. Świadczenie będzie wypłacane niezależnie od innych i będzie przysługiwać dzieciom w wieku lat: 14, 16, 18. Także 20-latek, który stracił w katastrofie ojca zostanie objęty świadczeniem. Pierwsze wypłaty trafią na rzecz osieroconych dzieci już w maju. Dwaj bracia w wieku 14 i 18 lat trafili już pod opiekę rodziny zastępczej - swojej cioci, tak zdecydował sąd. W wypadku zginęła ich siostra i mama, podaje gazetawroclawska.pl. Informację o rentach przekazała na konferencji w Świebodzicach minister MEN Anna Zalewska, która pochodzi z tego miasta.

Zobacz: PiS idzie na wojnę z Pawlakiem? OSP osią konfliktu

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: