WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Prezes PGNiG Serwis podał się do dymisji- zadecydował humanoidalny robot?

Prezes PGNiG Serwis podał się do dymisji- zadecydował humanoidalny robot?

27.10.2016, godz. 14:24
PGNiG
foto: Materiały prasowe

"Newsweek" opisał niedawno, jak PGNiG Serwis próbowała bez przetargu kupić humanoidalnego robota od znajomego prezesa tejże spółki, Tomasza Hryniewicza. Publikacja ma już swoje reperkusje, ponieważ prezes podał się właśnie do dymisji. Robot o nazwie "Pieprz" okazał się zabójczy dla dalszej kariery Hryniewicza na tym stanowisku.

 

 

Jak napisał w mailu wysłanym do pracowników PGNiG Serwis ustępujący prezes: - Szanowni Państwo, chciałbym poinformować, iż w dniu 24 października b.r. złożyłem oświadczenie o rezygnacji z pełnionej funkcji (…). W związku z powyższym serdecznie Państwu dziękuję za współpracę i pomoc w realizowaniu bieżących celów, co pozwoliło na odniesienie sukcesu całej firmy w tak krótkim czasie.

Wiceprezes PGNiG, Janusz Kowalski ściągnął Hryniewicza pod koniec czerwca. We wrześniu podjął on decyzję o zakupie nowego pracownika, plastikowego robota o nazwie Pepper. Warty kilkadziesiąt tysięcy złotych gadżet miał chodzić po galeriach handlowych i dziecięcym głosikiem zachęcać klientów do kupna gazu oraz prądu. Jego zakupu dokonano „z wolnej ręki”, bez przetargu. Gadżet miał być wart ponad 120 tysięcy złotych (robot plus specjalne oprogramowanie).

Jak ustalili dziennikarze "Newsweeka": - Prezes Hryniewicz, miłośnik sportu, pochodzi z Opola. Robota w Polsce za blisko 100 tys. zł sprzedaje inny miłośnik sportu, prywatnie znajomy prezesa (też pochodzi z Opola). Zatrudnienie robota wymyślił członek zarządu PGNiG, też znajomy prezesa, też miłośnik sportu (i też pochodzi z Opola). Robot Pieprz jako jedyny w tym gronie pochodzi z Chin.

 

 

Do tej pory nie udało się ustalić, jaki los czeka teraz sprawcę zamieszania, robota "Peppera"...

Zobacz także: Stankiewicz: Nie zdziwiłabym się, gdyby to Tusk ZLECIŁ MORDERSTWO Kaczyńskiego!Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: