WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Prezes Sądu Najwyższego o Kaczyńskim ws. "Skażenia komuną": "Pisał doktorat u profesora, który..."

Prezes Sądu Najwyższego o Kaczyńskim ws. "Skażenia komuną": "Pisał doktorat u profesora, który..."

15.07.2017, godz. 11:32
Małgorzata Gersdorf
Małgorzata Gersdorf foto: EAST NEWS

Jarosław Kaczyński doczekał się odpowiedzi prezes Sądu Najwyższego po konferencji, w której tłumaczył, że wymiar sprawiedliwości w Polsce nie został odbudowany po czasach PRL-u. Na zarzut "skażenia komuną" w sądownictwie, prof. Małgorzata Gersdorf w programie Polsat News wytknęła, że Kaczyński "pisał doktorat u profesora, który był bardzo mocno usadowiony w reżimie komunistycznym".

Na wczorajszej konferencji 14 lipca Jarosław Kaczyński tłumaczył zamiary reformy wymiaru sprawiedliwości. Twierdził, że ma ona za zadanie odbudowanie sądownictwa, którego nie zmieniono po okresie PRL-u. Zarzucił wymiarowi sprawiedliwości w obecnej formie, że jest kontynuacją poprzedniego ustroju. - Jeśli ktoś, jak marszałek Dolniak, mówi, że przeciętny sędzia ma 39 lat, to albo sam nie ma świadomości, albo też próbuje innych wprowadzić w błąd. Bo przecież to następstwo pokoleń nie następuje tutaj w rytmie biologicznym, tylko w rytmie szkoleń, zależności służbowych, mechanizmów przyjmowania do zawodu - mówił podczas konferencji prezes PiS. Prezes Sądu Najwyższego, prof. Małgorzata Gersdorf, odniosła się do słów Kaczyńskiego. - Większość sędziów sądów powszechnych to są osoby bardzo młode. Nie można mówić, tak jak pan prezes próbował to przedstawić, że ich nauczyciele rozpoczynali pracę jeszcze przed 89 r. i wobec tego są skażeni komuną - powiedziała w Polsat News.

- Także ja zaczynałam pracę w 1975 roku, a pan prezes Kaczyński jeszcze wcześniej. Jego nauczycielami byli jeszcze wcześniejsi profesorowie, a pisał doktorat także u profesora, który był bardzo mocno usadowiony w reżimie komunistycznym, ale to nie znaczy, że trzeba mu z tego powodu stawiać zarzut. Każdy odpowiada za siebie - odpowiedziała na zarzuty w stronę sądownictwa prezes Sądu Najwyższego w Polsat News.

ZOBACZ: Kaczyński tłumaczy potrzebę reformy sądownictwa- "wątpliwa moralność sędziów"

Źródło: NOWA TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: