WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Prezydencki rzecznik uderza w Rzeplińskiego

Prezydencki rzecznik uderza w Rzeplińskiego

05.08.2016, godz. 11:59
Marek Magierowski
Marek Magierowski foto: YouTube

Dyrektor Biura Prasowego Andrzeja Dudy, Marek Magierowski gościł w programie TVP Info "Dziś wieczorem". W trakcie rozmowy poruszono wątek sporu o Trybunał Konstytucyjny. Wówczas Magierowski bezceremonialnie wypowiedział się negatywnie o obecnym prezesie TK, Andrzeju Rzeplińskim.

Magierowski został zapytany o zwołanie przez prezesa Andrzeja Rzeplińskiego posiedzenia TK w trybie niejawnym ws. rozpatrzenia skarg na nową ustawę o Trybunale, która powstała w oparciu o projekt bazowy PiS. Jak stwierdził: - Prezes Rzepliński za wszelką cenę dąży do zaognienia tego sporu, który wydawało się, że powoli zmierzał ku końcowi, ale najwyraźniej ten spór jest bardzo prezesowi Rzeplińskiemu potrzebny.

Jak kontynuował: - Ja mam takie wrażenie, że prezes Rzepliński często wkłada togę i kreuje się na taki jednoosobowy sąd ostatniej instancji, który decyduje o tym, która ustawa jest niekonstytucyjna, która jest zła, którzy politycy się dobrze zachowują, a którzy zachowują się źle.

Zdaniem Magierowskiego: - Prezes Rzepliński już dawno przekroczył te granice, których sędzia TK, a przede wszystkim prezes tegoż, przekraczać nie powinien.

Internauta występ rzecznika w TVP Info ocenił bardzo pozytywnie:

 

 

Zobacz także: PO żąda śledztwa ws. zamieszania wokół Kurskiego

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: