WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Marta Kaczyńska z córkami odwiedziła grób rodziców na Wawelu [ZDJĘCIA]

Marta Kaczyńska z córkami odwiedziła grób rodziców na Wawelu [ZDJĘCIA]

01.11.2016, godz. 10:40
Prezydent Duda i Marta Kaczyńska na Wawelu
Prezydent Duda i Marta Kaczyńska odwiedzili grób Marii i Lecha Kaczyńskich na Wawelu foto: Jacek Kozioł/Super Express

Dziś obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. To dzień, w którym odwiedzamy naszych bliskich zmarłych na cmentarzach. Rano przy grobie pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu pojawił się prezydent Andrzej Duda. Kilka minut po nim grób rodziców nawiedziła Marta Kaczyńska ze swoimi córkami.

Prezydent Duda dzień Wszystkich Świętych rozpoczął od modlitwy przy grobie zmarłej tragicznie w katastrofie smoleńskiej pary prezydenckiej. Andrzeh Duda rano wziął także udział w uroczystej mszy świętej, a  towarzyszyli mu rodzice Jan Duda i Janina Duda. Kilka minut po Andrzeju Dudzie na Wawelu pojawiła się też córka prezydenckiej pary Marta Kaczyńska wraz z dziećmi Martynką i Ewą, podaje TVP Info. Rok temu prezydent także pojawił się na Wawelu 1 listopada. Mówił wtedy, że to naturalne, iż odwiedza swojego poprzednika: - Tego dni my, Polacy odwiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, tych, których uważamy za ważnych w naszym życiu.  Tu na Wawelu też jest taki grób, jest grób pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki ludzi, którzy byli ważni dla mnie osobiście i ważni byli dla Polski - podkreślał.

Już za dwa tygodnie odbędzie się ekshumacja ciał Marii i Lecha Kaczyńskich. Będzie to pierwsza z szeregu ekshumacji smoleńskich zarządzonych przez Prokuraturę Krajową.

Zobacz: Marta Kaczyńska zabrała głos ws. EKSHUMACJI smoleńskich

Źródło: Estera Prugar
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: