WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Prezydent Andrzej Duda na harcerskim ognisku [ZDJĘCIA]

Prezydent Andrzej Duda na harcerskim ognisku [ZDJĘCIA]

19.08.2016, godz. 12:33
Prezydent Andrzej Duda na harcerskim ognisku
foto:

Chyba już wszyscy wiedzą, że prezydent Andrzej Duda miał w swoim życiu przygodę z harcerstwem. Fakt ten został mocno zaakcentowany w trakcie obchodów 72 rocznicy Powstania Warszawskiego, gdy to jedna z uczestniczek PW poprosiła o pomoc w odczytaniu listu jakiegoś harcerza. Wówczas pierwszy z pomocą ruszył sam prezydent. W czwartkowy wieczór 18 sierpnia prezydent ponownie nawiązał do swej przeszłości, gdy odwiedził obóz harcerski i uczestniczył w ognisku z młodymi harcerzami. Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia na SE.pl.

Andrzej Duda odwiedził harcerzy na obozie harcerskim „Chomiąża Szlachecka 2016”, w którym uczestniczy około 100 harcerek i harcerzy z Torunia, Bydgoszczy i Poznania. Jego organizatorem jest toruński Szczep Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej „Nadzieja”. Prezydentowi towarzyszyli również ministrowie: Wojciech Kolarski i Andrzej Dera.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele działających w Polsce organizacji harcerskich objętych honorowym protektoratem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy: Związku Harcerstwa Polskiego,  Skautów Europy Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacji Skautingu Europejskiego Stowarzyszenia Harcerskiego, Royal Rangers Polska, Niezależnego Kręgu  Instruktorów Harcerskich „Leśna Szkółka”.

Jak słusznie zauważył internauta:

 

 

Zobacz także: PIĘKNY gest prezydenta Dudy! Pomógł uczestniczce Powstania Warszawskiego

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: