WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polityka Prezydent Andrzej Duda POGRATULOWAŁ Donaldowi Trumpowi

Prezydent Andrzej Duda POGRATULOWAŁ Donaldowi Trumpowi

09.11.2016, godz. 12:04
Andrzej Duda
foto: EAST NEWS

Donald Trump nowym prezydentem USA. To już 45. prezydent Stanów Zjednoczonych. Do USA spływają gratulacje z całego świata, także prezydent Andrzej Duda złożył Trumpowi gratulacje na Twitterze, a na oficjalnej stronie prezydenta pojawił się specjalny list. - Pragnę pogratulować Panu zwycięstwa w wyborach na 45. Prezydenta Stanów Zjednoczonych i życzyć Panu bardzo udanej kadencji - napisał prezydent Duda.

Andrzej Duda już pogratulował nowemu prezydentowi USA. Na Twitterze polski prezydent napisał krótkie gratulacje dla Trumpa. Podkreślił, że jest pewny, iż relacje polsko-amerykańskie będą nadal silne i bliskie. Na oficjalnej stronie prezydenta pojawił się list z gratulacjami:- Pragnę pogratulować Panu zwycięstwa w wyborach na 45. Prezydenta Stanów Zjednoczonych i życzyć Panu bardzo udanej kadencji. Więzi między Rzeczpospolitą Polską i Stanami Zjednoczonymi to wspaniały przykład strategicznego partnerstwa bazującego na wspólnych wartościach, u których podstawy leży wolność, tak droga Polakom, Amerykanom i mnie osobiście.

Zobacz: Wybory w USA. Polscy politycy komentują sukces Trumpa

Prezydent Duda podkreślił, że w ciągu ostatnich dziesięcioleci Polska i USA podejmowały wspólne inicjatywy, by wzmocnić wzajemne relacje oraz podejmowały wspólne działania, choćby w sprawie bezpieczeństwa.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: