WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Prezydent Częstochowy wspiera panie w ich proteście

Prezydent Częstochowy wspiera panie w ich proteście

28.09.2016, godz. 12:56
Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy
Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy foto: SE/EAST NEWS

W poniedziałek 3 października ma się odbywać "czarny protest", w którym kobiety wyrazić mają swój sprzeciw wobec projektu zaostrzenia ustawy aborcyjnej. W związku z tym planują one tego dnia nie przyjść do pracy ani na uczelnie. W tym zamierze panie nieoczekiwanie wsparł prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, który w mailu do urzędników zaapelował do panów o wyrozumiałość i zastąpienie nieobecnych pań.

 

List Matyjaszczyka dzielił się na dwie części. W pierwszej, zaadresowanej do pań możemy przeczytać: - Na najbliższy poniedziałek, tj. 3. października, zapowiedziano - w związku z działaniami Sejmu RP - Ogólnopolski Strajk Kobiet. Jedną z form protestu ma być nieobecność w pracy. Zakładam, że część z Was weźmie w nim udział. Jeśli zamierzacie to uczynić, zapewniam Was o swoim zrozumieniu, poparciu i szacunku dla Waszej decyzji. Mam tylko jedną prośbę: powiadomcie nas do piątku - za pośrednictwem bezpośrednich przełożonych - o swojej absencji (np. urlop wypoczynkowy, urlop na żądanie). Dzięki tej informacji w poniedziałek będziemy mogli lepiej zorganizować pracę Urzędu Miasta, tak aby nasi mieszkańcy mogli bez problemu załatwić wszystkie swoje sprawy.

 

W drugiej zaapelował do panów, pisząc: - Proszę Was o wsparcie i zrozumienie dla tych Pań, które zdecydują się wziąć udział w poniedziałkowym Ogólnopolskim Strajku Kobiet i nie pojawią się w pracy. Niewykluczone, że będziemy mieli w związku z tym więcej obowiązków, jednak należy uszanować decyzję tych Pań, które uznały za konieczne wyrazić swoje zdanie w sprawach dla nich, ale przecież także i dla nas - istotnych.

Swoje zdanie na ten temat wyraziła też prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz:

 

Zobacz także: Ziobro interweniuje w sprawie wyroku dla zabójcy Wiktorii z Krapkowic: Jest za NISKI!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: