WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Prezydent Duda dowcipkuje na szczycie NATO - SKRAJNE reakcje w Internecie

Prezydent Duda dowcipkuje na szczycie NATO - SKRAJNE reakcje w Internecie

26.05.2017, godz. 10:48
ANDRZEJ DUDA
ANDRZEJ DUDA foto: Super Express

Prezydent Andrzej Duda gościł w czwartek w Brukseli, gdzie odbywał się jednodniowy szczyt NATO. Przy tej okazji spotkał się i porozmawiał m.in. z Donaldem Trumpem czy Emmanuelem Macronem. Humor dopisywał prezydentowi, który na konferencji prasowej żartował w rozmowie z dziennikarzami a na wspólnym zdjęciu postanowił zapomnieć o etykiecie dyplomatycznej. Wywołało to skrajne reakcje wśród polskich obserwatorów.

W rozmowie z dziennikarzami Duda informował, jak przebiegała rozmowa z prezydentem Francji. Jak zdradził, cytując przy wiersz Władysława Broniewskiego i szczerze się przy tym śmiejąc:

 

 

Cytat to słynny fragment z wiersza Władysława Broniewskiego "Bagnet na broń". Wiersz powstał w kwietniu 1939 roku i wzywał do zbrojnej walki w obliczu zbliżającej się inwazji III Rzeszy.  Jeden z dziennikarzy bardzo krytycznie ocenił te słowa prezydenta, pisząc:

 

 

Jeszcze więcej kontrowersji i skrajnych reakcji wywołało jednak zdjęcie, na którym prezydent Duda pozuje razem z prezydentem Francji i kanclerz Merkel, nie zachowując przy tym standardowej w takiej sytuacji powagi. Błyskawicznie zareagowali internauci, tworząc np. takiego mema:

 

 

Inny z internautów szybko przypomniał jednak, że na tego typu zdjęciach często podnosił kciuk w górę choćby Barack Obama:

 

 

A jak uważacie Wy, drodzy czytelnicy? Czy prezydent przekroczył granice dobrego smaku? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej sondzie lub też wyrażenia swojego zdania w komentarzu.

Zobacz także: Prezydent Duda rozmawiał z Trumpem. O czym?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: