WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka PILNE! Prezydent Duda PODPISAŁ ustawę o sądach powszechnych

PILNE! Prezydent Duda PODPISAŁ ustawę o sądach powszechnych

25.07.2017, godz. 08:49
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda foto: EAST NEWS

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda w oświadczeniu poinformował, że zawetuje ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS, a podpisze ustawę o sądach powszechnych. Jak zapowiedział, tak zrobił. Prezydent właśnie podpisał ustawę, powiadomił Paweł Mucha z prezydenckiej kancelarii.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o sądach powszechnych. Wiadomość tę podał zastępca szefa Kancelarii Prezydenta, Paweł Mucha. - Prezydent złożył podpis pod nowelizacją prawa o ustroju sądów powszechnych - przekazał Mucha. Na antenie radiowej Trójki powiedział: - Ta ustawa zasadnicza, podstawowa, najważniejsza dla reformy z punktu widzenia interesów obywateli jest ustawą podpisaną, ona będzie wchodzić w życie. To wczoraj prezydent zapowiedział, że podpisze nowelizację prawa o ustroju sądów powszechnych. O swojej decyzji poinformował w czasie porannego wystąpienia. Zapowiedział też, że nie podpisze dwóch innych ustaw: o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Sprawę już zdążył skomentować Ryszard Petru. Na Twitterze napisał: - Podpis PAD pod ustawa o sądach powszechnych wraz z wczorajszym orędziem wskazuje, że temat ataku na sądy wróci. Jesienią

Zobacz: Czy będą wcześniejsze wybory?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: