WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Prezydent Duda przekonał małego księcia do wyjścia z samolotu?

Prezydent Duda przekonał małego księcia do wyjścia z samolotu?

19.07.2017, godz. 04:00
Księżniczka Charlotte i książę George
foto: EAST NEWS

Choć członek brytyjskiej rodziny królewskiej, który przybył z wizytą do Polski, nie chciał postawić nogi na naszej ziemi, incydentu dyplomatycznego nie było. Chodzi bowiem o 4-letniego księcia George'a, syna księcia Williama (35 l.) i księżnej Kate (35 l.).

Komentując wizytę książęcej pary w Polsce, brytyjskie media sporo miejsca poświęcają zachowaniu księcia George'a. Gdy królewski samolot wylądował w poniedziałek o 13.45 na Okęciu, padał deszcz. Nic więc dziwnego, że ubrany w krótkie spodnie George nie chciał wysiąść z samolotu. W końcu malec wyszedł, ale demonstrował swoje niezadowolenie - machał nóżkami, trzymał rękę w kieszeni, wypychał językiem policzki.

Jakimi słowami ojciec przekonał go do zmiany decyzji, pozostanie zapewne ściśle strzeżoną tajemnicą. Jak pisze "The Times", być może chłopca przekonał Andrzej Duda (45 l.). Jak się dowiadujemy, jeszcze przed wizytą prezydent zamieścił na Twitterze zdjęcia zabawek, jakie czekały na książęce dzieci w Belwederze - zjeżdżalnie, namiot indiański, drewniany samolot czy koń na biegunach. "Belweder jest gotów na powitanie najmłodszych członków rodziny królewskiej" - napisał prezydent.

Wizyta w Polsce nie jest pierwszym zagranicznym wyjazdem księcia George'a. Był już z rodzicami w Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii. George Alexander Louis, książę Cambridge, kończy w najbliższą sobotę 4 lata i jest trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu - po dziadku ks. Karolu (69 l.) i ojcu.

Zobacz także: Prezenty dla royal babies. Książę George i księżniczka Charlotte będą zadowoleni?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: