WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Prezydent Duda stanął w obronie swojej żony! "Fake news"

Prezydent Duda stanął w obronie swojej żony! "Fake news"

07.07.2017, godz. 12:03
Andrzej Duda Donald Trump
Andrzej Duda Donald Trump foto:

Hitem polskiego internetu w czwartek był krótki filmik, na którym Agata Kornhauser-Duda ominęła wyciągniętą w jej kierunku dłoń Donalda Trumpa i najpierw podała rękę jego żonie Melanii. Sytuacja miała miejsce po zakończeniu prezydenta USA na pl. Krasińskich w Warszawie. Sprawę szeroko komentowano i błyskawicznie powstało wiele gifów i memów z tym związanych. Wówczas bronić godności swojej żony postanowił sam prezydent Andrzej Duda.

Pierwsza dama uścisnęła dłoń Trumpa, tyle że dopiero po podaniu ręki Melanii. W sieci krążyło krótkie nagranie z tej sytuacji:

 

 

Co ciekawe, informacja ta przebiła się nawet do mediów zagranicznych jak BBC, The Guardian a nawet tych pochodzących z odległego Meksyku. Podkreślały one, że Trump miał nietęgą minę i zaznaczały, że dyskusyjna była bardzo kolejność, na jaką zdecydowała się żona polskiego prezydenta.

 

 

Wówczas do akcji postanowił wkroczyć sam małżonek, który na swoim TT napisał po angielsku: - W opozycji do zaskakujących doniesień: moja żona uścisnęła ręce zarówno panu Trumpowi, jak i jego małżonce po tej wspaniałej wizycie. WALCZMY Z FAKE NEWSAMI. Na dowód opublikował też wideo z całego pożegnania z Trumpami:

 

 

Postanowiliśmy o zdanie zapytać doktora Janusza Siborę, który jest badaczem dziejów dyplomacji, protokołu dyplomatycznego i ceremoniału państwowego. Jak ocenił w rozmowie z "SE": - Zawsze mówię, że protokół nie jest wyryty na kamieniu. Panie znały się już cały dzień i w pewien sposób się już zaprzyjaźniły, nie była to też uroczystość oficjalnego pożegnania bo wizyta nie miała charakteru oficjalnego. To było pożegnanie dam i według mnie było jak najbardziej prawidłowe, że nasza pierwsza dama podała dłoń najpierw Melanii, a prezydent Trump jako dżentelmen nie powinien być tak zdziwiony. Z resztą jak mówię Trump ma protokół „Trumpowy”, on też często pozując do zdjęć wyrzuca sekretarzy stanu i otacza się swoją rodziną.

Zobacz także: Tak Agata Duda skradła show Donaldowi Trumpowi. Oto nowy hit internetu

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: