WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Prezydent Gdańska o prezesie TVP: "Pozdrówcie tego idiotę ode mnie"

Prezydent Gdańska o prezesie TVP: "Pozdrówcie tego idiotę ode mnie"

12.08.2016, godz. 22:15
Jacek Kurski
foto: © AKPA

Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, nie chciał rozmawiać z dziennikarzami TVP na temat wizyty CBA w gdańskim magistracie. W zamian za to w ostrych słowach wypowiedział się o prezesie Telewizji Polskiej: "Pozdrówcie tego idiotę ode mnie"

11 sierpnia do gdańskiego magistratu weszli funkcjonariusze CBA. Szukali dokumentów dotyczących zmiany planu zagospodarowania przestrzennego w Gdańsku Jelitkowie. Konkretnie chodzi o osiedle mieszkaniowe, na którym prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz jego rodzina nabyli na preferencyjnych warunkach trzy mieszkania. Wyemitowany w wieczornym wydaniu Panoramy TVP 3 Gdańsk znalazł się fragment rozmowy telefonicznej Pawła Adamowicza z dziennikarzem Telewizji Polskiej.

Gdy prezydent Gdańska zorientował się, kto do niego dzwoni powiedział tylko: "Jak Kurski do mnie zadzwoni, to może z nim porozmawiam, natomiast nie muszę rozmawiać z asystentami Kurskiego. Pozdrówcie tego idiotę od mnie". Dzień później wypowiedź Pawła Adamowicza wyjaśnił jego rzecznik

- Panowie dobrze się znają. Być może pan prezydent wie coś o panu Kurskim. To jedyny komentarz, jakiego mogę udzielić w tej sprawie - powiedział Antoni Pawlak w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

ZOBACZ: "wSieci": Tajemniczy majątek prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: