WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Prezydent Kazachstanu już w Polsce. Będą protesty

Prezydent Kazachstanu już w Polsce. Będą protesty

22.08.2016, godz. 15:39
Nazarbajew, Duda
foto: EAST NEWS

W poniedziałek rozpoczęła się w Warszawie dwudniowa wizyta prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa. Ma on się spotkać m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą, a także premier Beatą Szydło. Wizycie będzie towarzyszyć także Polsko-Kazachstańskie Forum Gospodarcze. Przeciwko wizycie Nazarbajewa protestować ma Wspólnota Kazachska. Stowarzyszenie, reprezentujące część kazachskiej opozycji, organizując pikietę przed Pałacem Prezydenckim chce zwrócić uwagę na łamanie praw człowieka przez reżim gościa naszego kraju.

 

Jak powiedział IAR wiceminister rozwoju Radosław Domagalski, planowane jest podpisanie kilu umów handlowych na razie o charakterze bardziej deklaracyjnym. Ma to otworzyć szansę na inwestycje i eksport na kazachskim rynku. W jego opinii, nasza branża spożywcza ma spore szanse, by zaistnieć na rynku kazachskim. Wskazał również na polskich dostawców maszyn i urządzeń.

Do spotkania obydwu prezydentów już doszło:

 

 

Dla IAR wypowiedziała się również Balli Marzec ze Wspólnoty Kazachskiej. Jak stwierdziła, Polska powinna upomnieć się o los Kazachów, choćby ze względu na zsyłki Polaków do tego kraju w czasach stalinowskich. Jak mówiła, reżim Nursułtana Nazarbajewa łamie prawa człowieka, ogranicza swobody obywatelskie, a swoich przeciwników wtrąca do więzień. Dodała, że Kazachstan jest też przeżarty wszechogarniającą korupcją. Jak dodała, przyjmowanie prezydenta Kazachstanu przez Polskę - duży europejski kraj- jest formą jego niepotrzebnej nobilitacji.

Wizytą Nazarbajewa nie jest również zachwycony Adrian Zandberg:

 

Zobacz także: WIĘC JEDNAK?! Kochanka posła Zbonikowskiego prowadzi mu biuro?!

 Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: