WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Prezydent Łodzi oskarżona przez prokuratora. Nie obyło się bez łez

Prezydent Łodzi oskarżona przez prokuratora. Nie obyło się bez łez

19.11.2016, godz. 09:43
Hanna Zdanowska
foto: EAST NEWS

Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi, została oskarżona przez prokuraturę w Gorzowie o poświadczanie nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytów. Zdanowska twierdzi, że jest niewinna stawianych jej zarzutów. W oświadczeniu dla mediów po przesłuchaniu w prokuraturze, kobieta zapewniała o bezzasadności zarzutów. Nie zabrakło też łez.

Hanna Zdanowska jest od kilku lat prezydentem Łodzi. W listopadzie 2016 prokurator przedstawił jej zarzuty posłużenia się poświadczającymi nieprawdę dokumentami przy zawieraniu w 2008 i 2009 umów kredytowych. Podczas przesłuchania w prokuraturze Hanna Zdanowska nie przyznała się do popełnienia tych czynów. - Stawiane mi zarzuty są bezzasadne, jestem niewinna - powiedziała w oświadczeniu dla mediów.

- Moje finanse od dziesięciu lat są jawne, a moje oświadczenia majątkowe były wielokrotnie prześwietlane i badane przez wszystkie możliwe instytucje. Ponieważ nie można mi było nic zarzucić w sprawach związanych z zarządzaniem miastem i finansami publicznymi, rozpoczęło się grzebanie w moim życiu prywatnym, prześwietlono moją rodzinę, osoby mi najbliższe, tych, których kocham - powiedziała prezydent.

- Nigdy o tym nie mówiłam, więc wiem, że może to być dla wielu zaskoczeniem, ale w tym okresie (zarzuty prokuratury dotyczą lat 2008-2009) borykaliśmy sie z dużymi problemami ze względu na bardzo ciężką chorobę dziecka mojego partnera. Zdecydowałam się sprzedać Włodkowi moje mieszkanie, aby mógł w przyszłości zabezpieczyć godne warunki do życia swojemu dziecku. Kupiłam również od Włodka działkę, aby za uzyskane w ten sposób pieniądze mógł przeznaczyć na ratowanie zdrowia i życia dziecka - wyznała Zdanowska. Podczas emocjonalnego wystąpienia pani prezydent, po policzku, pociekły jej łzy.

Jak zakończy się ta sprawa?

Zobacz: Prokurator o Amber Gold: Nie wiem, Nie znam, Nie pamiętam

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: