WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Prezydent na ŚDM. Andrzej Duda spotka się z papieżem. Jest PLAN

Prezydent na ŚDM. Andrzej Duda spotka się z papieżem. Jest PLAN

26.07.2016, godz. 10:43
Andrzej Duda
foto: Super Express

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie rozpoczną się już w środę. To wtedy do Polski przyleci papież Franciszek. Już pierwszego dnia wizyty w naszym kraju papież spotka się z Andrzej Dudą. W uroczystościach prezydentowi będzie towarzyszyła też pierwsza dama Agata Duda. Gdzie i kiedy prezydent będzie rozmawiał z papieżem? W jakich uroczystościach ŚDM duda weźmie udział?

ŚDM 2016 rozpoczynają się już w tym tygodniu. Papież przyleci do Polski i spędzi tu pięć dni. Przylot papieża jest zaplanowany na godzinę 16.00  w środę 27 lipca. Już o 17.00 papież ma przyjechać na Wawel, spotka się z władzami państwa, a później o 17.40 będzie rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą. - Prezydent przywita Ojca Świętego na lotnisku w podkrakowskich Balicach. Potem odbędzie się uroczyste, oficjalne powitanie na dziedzińcu Zamku Wawelskiego w Krakowie, gdzie pan prezydent i papież Franciszek wygłoszą przemówienia - powiedział szef biura prasowego prezydenckiej kancelarii Marek Magierowski, w rozmowie z Telewizją Republika.

Prezydent Duda jest osobą bardzo religijną, dlatego chciałby wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży. Niestety, nie może uczestniczyć we wszystkich punktach papieskiej wizyty, ale jego grafik został tak zaplanowany, by Duda mógł pomodlić się z papieżem w Częstochowie. Andrzej Duda będzie na mszy z okazji 1050. chrztu Polski na Jasnej Górze w czwartek o 10.30, oczywiście w towarzystwie żony. Prezydent z pierwszą damą pojawi się też na mszy w Brzegach pod Krakowem w niedzielę o  10.00, czyli na głównej uroczystości Światowych Dni Młodzieży: - Będzie też uczestniczył we Mszy św. w Brzegach - powiedział rzecznik głowy państwa. Para prezydencka będzie też na lotnisku, gdy papież będzie odlatywał z Polski.

Przypomnijmy, że Andrzej Duda już jako prezydent był u papieża w Watykanie. Wraz z małżonką Agatą Dudą i córką Kingą Dudą odwiedził papieża w listopadzie zeszłego roku.

PLAN WIZYTY PAPIEŻA, UDZIAŁ PREZYDENTA W UROCZYSTOŚCIACH ŚDM:

27 lipca (środa) Kraków

  • Godz. 16.00 Powitanie oficjalne Papieża Franciszka przez Prezydenta RP z Małżonką (Lotnisko Balice)
  • Godz. 17.00 Spotkanie Papieża z władzami państwowymi i korpusem dyplomatycznym (Wawel, Dziedziniec) Przemówienie Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Papieża Franciszka
  • Godz. 17.40 Spotkanie Prezydenta RP z Papieżem Franciszkiem (Wawel, sala „Pod ptakami”)

28 lipca (czwartek) Częstochowa

  • Godz. 10.30 Udział Prezydenta RP z Małżonką w uroczystej Mszy św. z okazji 1050-lecia Chrztu Polski (Wały Jasnogórskie)

31 lipca (niedziela) Brzegi

  • Godz. 10.00 Udział Prezydenta RP z Małżonką w Mszy św. Światowych Dni Młodzieży (Campus Misericordiae)

Kraków

  • Godz. 18.15 Ceremonia pożegnania Papieża Franciszka z udziałem Pary Prezydenckiej (Lotnisko Balice)
Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: