WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Prezydent oddał Belweder księciu [ZDJĘCIA]

Prezydent oddał Belweder księciu [ZDJĘCIA]

14.07.2017, godz. 02:00
Prezydent oddał Belweder księciu
foto:

Oto polska gościnność! Jak ustalił "Super Express", książę William (35 l.) z księżną Kate (35 l.) oraz dziećmi Jerzym (4 l.) i Karoliną (2 l.) w czasie wizyty w Warszawie zamieszkają w Belwederze. W królewskich apartamentach spędzą dwie noce.

Lista lokatorów Belwederu jest naprawdę godna. W pałacu, włączonym do swojego letniego kompleksu przez ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego, mieszkał m.in. Naczelnik Państwa marszałek Józef Piłsudski. A w poniedziałek wprowadzi się książę William, który jest drugą osobą w kolejce do tronu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Do Polski przyleci razem z żoną Kate i dwójką dzieci. To prezydent Andrzej Duda (45 l.) zdecydował, że dwie noce (z poniedziałku na wtorek i z wtorku na środę) goście spędzą w iście królewskich warunkach. Do dyspozycji będą mieli m.in. dwukondygnacyjny apartament z pięknym widokiem na Łazienki Królewskie.

Pierwszym punktem wizyty książęcej pary w Warszawie ma być śniadanie z prezydentem Andrzejem Dudą i Agatą Kornhauser-Dudą (45 l.). Tego dnia brytyjscy goście mają jeszcze zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego i spotkać się z kombatantami oraz polskimi przedsiębiorcami. Kulminacyjnym momentem będzie przyjęcie w Łazienkach Królewskich. - Będzie sporo znanych osób. W zaproszeniach poproszono gości, by nie robili zdjęć - mówi nasz informator.

We wtorek książę William i księżna Kate polecą do Gdańska. Tam będą oglądali m.in., jak rzemieślnicy tworzą wyroby z bursztynu, zwiedzą też Gdański Teatr Szekspirowski, którego patronem jest książę Walii, posłuchają miejscowych muzyków. Wieczorem wrócą do Warszawy, a w środę polecą do Berlina.

ZOBACZ: Poseł Nowoczesnej: „Niech PiS wprowadzi podatek od kłamstwa wyborczego!”

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: