WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Proces Arabskiego. Były szef kancelarii Tuska PRZYBYŁ na rozprawę

Proces Arabskiego. Były szef kancelarii Tuska PRZYBYŁ na rozprawę

11.08.2016, godz. 10:16
Tomasz Arabski
Tomasz Arabski foto: EAST NEWS

W czwartek dobywa się kolejna rozprawa w procesie Tomasza Arabskiego oskarżonego o niedopełnienie obowiązków służbowych w czasie organizacji lotu do Smoleńska w 2010 roku. O dziwo dziś po raz pierwszy Arabski przybył na rozprawę. Do tej pory sądową salę omijał szerokim łukiem.

 

 

Tomasz Arabski i cztery inne osoby są oskarżeni w trybie prywatnym przez część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej o niedopełnienie obowiązków służbowych przy organizacji lotu Tupolewa do Rosji. Do tej pory Tomasz Arabski, który w czasie katastrofy prezydenckiego samolotu 10 kwietnia był szefem kancelarii premiera Donalda Tuska, nie stawiał się na rozprawach, których było już kilka. Ostatnio np. tłumaczył, że nie pojawił się w sali rozpraw Sądu Okręgowego w Warszawie, bo ma zbyt daleko z Gdańska. Arabski powiedział w czwartek, że on nie brał udziału w organizacji prezydenckiego lotu: - Nie uczestniczyłem w organizacji lotu Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska. Organizatorem była Kancelaria Prezydenta. I oświadczył, że nie przyznaje się do zarzutów o niedopełnienie obowiązków służbowych.

 

Przypomnijmy, że pozostali oskarżeni w procesie prywatnym przez rodziny m.in. Anny Walentynowicz, Władysława Stasiaka, Zbigniewa Wassermanna i Sławomira Skrzypka to dwoje ówczesnych urzędników kancelarii premiera - Monika B. i Miłosław K.,a także dwoje pracowników ambasady Polski w Moskwie - Justyna G. i Grzegorz C.

Sprawdź: Kaczyński PRZESTRZEGA w 76.miesiecznicę: Damy sobie radę z tymi, którzy obrażają

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: