WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Prof. Rzepliński zamierza uciec na lodowiec

Prof. Rzepliński zamierza uciec na lodowiec

21.10.2016, godz. 02:00
Andrzej Rzepliński
Andrzej Rzepliński foto: Super Express

W politykę nie pójdzie, bo ma inne plany! Wyjedzie w Alpy podziwiać lodowiec! Mowa o prof. Andrzeju Rzeplińskim (67 l.), który 19 grudnia przestanie być prezesem Trybunału Konstytucyjnego. - Pojadę do córki na pogranicze Austrii, Włoch i Szwajcarii i tam odpocznę - mówi nam Rzepliński.

Andrzej Rzepliński od dłuższego czasu jest pod ostrym ostrzałem obecnej ekipy rządzącej z PiS. Nie ma się więc co dziwić, że wyczekuje 19 grudnia, kiedy wreszcie będzie mógł uciec od fali krytyki i zarzutów o upolitycznienie Trybunału. Co będzie robił na emeryturze? - W politykę na pewno nie mam zamiaru iść. To mnie w ogóle nie interesuje. Kończę kadencję zimą, więc pewnie pojadę do córki, która mieszka na pograniczu Austrii, Włoch i Szwajcarii. Będę chodził po górach i podziwiał lodowiec - mówi nam Andrzej Rzepliński. - Poza tym będę dalej wykładał na uczelni i cieszył się z zajęć ze studentami. Interesują mnie też badania naukowe i temu chciałbym się poświęcić - zdradza. Prezes TK wyznał nam też, że dwukrotnie w życiu był na Hawajach, ale nie chce tam już lecieć. - Jestem człowiekiem cienia. I nie oglądam się za siebie. A Hawaje to ja już dwa razy zwiedziłem i wystarczy - dodaje.

Emeryt Rzepliński będzie też robił to, co wcześniej, czyli pomagał ludziom. - Lubię dzielić się z ludźmi szczęściem finansowym. Miesięcznie przeznaczam sporo pieniędzy na cele charytatywne. Cieszę się, że mogę to robić i będę to robił dalej - stwierdza na koniec prezes TK.

Zobacz: Pogrzeb Andrzeja Kopiczyńskiego. Relacja z uroczystości

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: