WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Program I Polskiego Radia z najniższą słuchalnością W HISTORII!

Program I Polskiego Radia z najniższą słuchalnością W HISTORII!

13.07.2016, godz. 15:51
Jedynka Polskie Radio
foto: materiały promocyjne

Portal Wirtualnemedia.pl przytoczył w środę badania Radio Track Millward Brown, wskazujący konkretny udział radiostacji na rynku w II kwartale bieżącego roku. Na pozycji lidera umocniło się radio RMF FM, notując zarazem największy wzrost w badanym okresie. Najciekawszy jest jednak fakt, że największe straty zanotował Program I Polskiego Radia, który jednocześnie zanotował swój najniższy udział w historii! Pierwszy raz zdarzyło się też, że Program I został wyprzedzony przez Program III.

 

Udział lidera (pod względem słuchania) w II kwartale 2016 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 25,4%, po wzroście względem analogicznego okresu rok wcześniej o 1,2%. Jednocześnie był to największy wzrost w zestawieniu. Drugie miejsce zajęło Radio ZET z udziałem na poziomie 14%, po spadku o 0,1%. Z miejsca czwartego na ostatnią pozycję podium awansowała Trójka, której udział w rynku wyniósł 8,1%, po spadku o 0,2%.

Najgorzej słuchacze zareagowali, jak można wnioskować z wyników, na zmiany w Jedynce, która spadła na 4 miejsce. Udział rozgłośni poszedł w dół o 1,8% - najbardziej w zestawieniu. Jednocześnie jest to również najniższy wynik tej stacji w historii prowadzenia badań słuchalności. Ponadto po raz pierwszy w historii w trzymiesięcznej fali Trójka miała wyższy wynik od Jedynki.

Na dalszych miejsach znalazło się VOX FM, TOK FM oraz Radio Maryja.

Dziennikarka "Gazety Wyborczej" oceniła dosadnie:

 

 

Zobacz także: Tusk w swoim stylu DOPIEKŁ Schetynie

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: