WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Prokurator aferzysta zarobił 350 tys. zł przy Platformie

Prokurator aferzysta zarobił 350 tys. zł przy Platformie

03.11.2016, godz. 02:00
Sąd prawo
foto: SHUTTERSTOCK

Były szef Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie Zbigniew N., który usłyszał zarzuty korupcyjne i od niedawna siedzi w areszcie, zarabiał krocie na doradzaniu ministrom z Platformy. Jak ustalił "Super Express", przez 4,5 roku otrzymał z resortu sprawiedliwości ponad 350 tys. zł!

Zbigniew N. to jeden z podejrzanych w tzw. aferze podkarpackiej. Śledczy podejrzewają go o przyjęcie 450 tys. zł łapówek. Przez lata był szefem Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. - 22 czerwca 2007 r.został przeniesiony w stan spoczynku. Po niespełna 6 miesiącach podjął prace zlecone na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości. Prace wykonywał na podstawie umów od 1 grudnia 2007 r. do 10 czerwca 2012 r. Do jego zadań należało m.in. doradzanie ministrowi w sprawach związanych ze współpracą z Prokuraturą Generalną - informuje nas prok. Arkadiusz Jaraszek z Prokuratury Krajowej. Na czele resortu sprawiedliwości w tamtym okresie stali Zbigniew Ćwiąkalski (65 l.), Andrzej Czuma (78 l.), Krzysztof Kwiatkowski (45 l.) i Jarosław Gowin (55 l.), czyli politycy związani wówczas z Platformą Obywatelską.

Ile prokurator zarobił w resorcie? - Łączna kwota wynikająca z umów-zleceń wyniosła 351 tys. zł- ujawnia Milena Domachowska z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Zbigniew N. ma przebywać w areszcie do 31 grudnia. Grozi mu do 8 lat więzienia.

ZOBACZ: Waltzowie staną przed prokuratorem

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: