WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Prokuratorzy skarżą się na Ziobrę do Strasburga

Prokuratorzy skarżą się na Ziobrę do Strasburga

09.10.2016, godz. 14:59
ZBIGNIEW ZIOBRO: BIEGLI CHCĄ MNIE ZRUJNOWAĆ FINANSOWO.
foto: Super Express

Około pięćdziesięciu prokuratorów skarży się na ministra Zbigniewa Ziobrę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu - podaje Radio Zet. Uważają bowiem, że padli ofiarą pozornej reformy prokuratury, przez która zostali zdegradowani.

Wśród skarżących są m.in. prokurator z byłego kierownictwa Prokuratury Generalnej i byli prokuratorzy wojskowi. Prokuratorzy uważają, że zostali zdegradowani m.in. bez uzasadnienia i możliwości odwołania się od tych decyzji. Z kolei Zbigniew Ziobro twierdzi, ze wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Chodzi o ustawę wprowadzona w marcu b.r., która polegała m.in. na połączeniu funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Prokuratorzy zaskarżają do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu Zbigniewa Ziobrę, bo twierdzą, że zostali przez niego bezprawnie przeniesieni na niższe stanowiska do prokuratur rejonowych.

Jak podaje Radio Zet, oto treśćć jednej ze skarg: „Rozstrzygnięcie o przeniesieniu na niższe stanowisko służbowe godzi w poczucie niezależności Skarżącego jako prokuratora, jego cześć, dobre imię i wizerunek w środowisku. Pozbawienie do prawa do skutecznego środka odwoławczego, naruszyło przysługujące mu prawo do poszanowania życia prywatnego”.

Zobacz: Konflikt w PiS. Anna Sobecka chce opuścić klub poselski

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: