WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Prokuratorzy uciekają przed Ziobrą?

Prokuratorzy uciekają przed Ziobrą?

29.09.2016, godz. 02:00
Zbigniew Ziobro
Zbigniew Ziobro foto: Super Express

To absolutny rekord. W tym roku z pracy odeszło już 261 prokuratorów. Czyżby przestraszyli się Zbigniewa Ziobry (46 l.), który po objęciu rządów przez PiS został ministrem sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym, a teraz publikuje w internecie majątki śledczych? Pewne jest jedno: na odprawy dla śledczych idzie fortuna!

Śledczy rezygnują z pracy w prokuraturze generalnej, odchodzą z prokuratur apelacyjnych, okręgowych czy rejonowych. - W 2016 roku do chwili obecnej w stan spoczynku przeszło 261 prokuratorów - informuje nas rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

To rekordowa liczba w ciągu ostatnich sześciu lat. Dla porównania: w 2010 r. odeszło 118 śledczych, a w całym 2015 r. - 144 prokuratorów. I każdy z nich otrzymał odprawę. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdemu prokuratorowi (podobnie zresztą jak sędziemu czy przedstawicielowi służb mundurowych) w przypadku przejścia w stan spoczynku z różnych powodów (osiągnięcia wieku emerytalnego, choroby uniemożliwiającej wykonywanie zawodu itp.) należy się odprawa, która stanowi równowartość 6-miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego prokuratora - dodaje w rozmowie z nami Ewa Bialik. I wylicza, że od początku tego roku na odprawy prokuratorów wydano prawie... 25,8 mln zł.

Ekstraodprawę otrzymał były szef prokuratury generalnej Andrzej Seremet. Jak ujawnił "Super Express", po złożeniu rezygnacji na początku marca dostał 142 tys. zł. Z kolei wiceszefowie z Prokuratury Generalnej dostali po ok. 120-130 tys. zł. A pamiętajmy, że po odejściu śledczych w stan spoczynku nadal płacimy im miesięczne pensje (ok. 75 proc. wynagrodzenia zasadniczego). Sam Seremet dostaje na konto 14,3 tys. zł.

Zobacz: ZASKAKUJĄCE słowa Marty Kaczyńskiej o aborcji i in vitro!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: