WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Prokuratura DOBIERZE SIĘ do Misiewicza?

Prokuratura DOBIERZE SIĘ do Misiewicza?

15.09.2016, godz. 11:49
misiewicz
foto: EAST NEWS

Jak poinformowała w czwartek stacja TVN24, Prokuratura Rejonowa w Warszawie podjęła już czynności sprawdzające w sprawie Bartłomieja Misiewicza. Jak nieoficjalnie dowiedzieli się dziennikarze, niewykluczone, że po postępowaniu sprawdzającym dotyczącym rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej zostanie wszczęte śledztwo. Działania podjęte przez prokuraturę wynikają z zawiadomienia, które złożyła Platforma Obywatelska.

PO ma zastrzeżenia względem powołania Misiewicza do rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Nie ma on ukończonych studiów wyższych oraz miał nie ukończyć kursu dla członków rad nadzorczych. Jak informowano, w związku z tym ze statutu PGZ zniknął wymóg przejścia państwowego kursu na członków rad nadzorczych. PO chce, aby prokuratura sprawdziła, czy do zmiany statutu doszło ze względu na Misiewicza i czy ma on prawo pełnienia funkcji szefa gabinetu politycznego w MON.

Jak napisał w oświadczeniu Misiewicz: - Spokojnie czekam na ocenę prokuratury, ponieważ prawo nie zostało złamane. Zapewnił też, że powołanie do rady nadzorczej PGZ odbyło się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Odnosząc się do zarzutów dotyczących wymogów, jakie powinien spełniać szef gabinetu politycznego, Misiewicz przypomniał, że zgodnie z prawem, każdy minister sam o tym decyduje. Dodał również: - Posiadam 10-letnie doświadczenie w pracy parlamentarnej przy ministrze Antonim Macierewiczu.

Zobacz także: Powstała oda do Kaczyńskiego! Porównany jest do... Chrobrego

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: