WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Prokuratura NIE WYKRYŁA nieprawidłowości w zarządzaniu stadniną koni w Janowie Podlaskim

Prokuratura NIE WYKRYŁA nieprawidłowości w zarządzaniu stadniną koni w Janowie Podlaskim

02.06.2017, godz. 11:20
Janów podlaski, klacz
foto: Super Express TV

Zwolnienie Marka Treli z funkcji prezesa stadniny koni w Janowie Podlaskim wywowało wiele kontrowersji. Przeciwko tej decyzji protestowało wielu specjalistów. Co więcej, po jego zwolnieniu Agencja Nieruchomości Rolnych skierowała do prokuratury wniosek o wszczęcie śledztwa ws. niegospodarności, do jakich miało dochodzić w stadninie w latach jego zarządzania. RMF FM dotarło do informacji, że prokuratorskie śledztwo nie wykryło jednak żadnych nieprawidłowości.

Według informacji uzyskanych przez radio, z ponad 1000-stronicowej ekspertyzy sporządzonej przez biegłych wynika, że sposób zarządzania stadniną przez byłego prezesa nie budzi większych zastrzeżeń. Śledczy nie chcą jednak komentować sprawy. Oficjalnie postępowanie ma zakończyć się 17 czerwca. Wówczas okaże się, czy w przedmiotowej sprawie postanowione zostaną jakiekolwiek zarzuty.

Sprawę niegospodarności w stadninie bada Prokuratura Regionalna w Lublinie. Sprawdzany jest m.in. wątek skutków finansowych organizacji Dni Konia Arabskiego oraz aukcji Pride of Poland w latach 2007-2015. Śledztwo obejmuje też wątek padnięcia w 2015 r. klaczy Pianissima, wycenianej na 3 mln euro.
Prokuratura prowadzi też śledztwo dotyczące organizacji i przebiegu aukcji Pride of Poland w sierpniu 2016 r. Sprawdza, czy doszło do nieprawidłowości przy sprzedaży klaczy Emira, która podczas aukcji była licytowana dwukrotnie. Po raz pierwszy uzyskała cenę 550 tys. euro, ale później licytacja została powtórzona i Emirę sprzedano za 225 tys. euro. Umorzone zostało natomiast śledztwo dotyczące padnięcia w marcu i kwietniu ubiegłego roku dwóch cennych klaczy, Prerii i Amry, dzierżawionych od stałej bywalczyni aukcji w Janowie Podlaskim, Shirley Watts, żony perkusisty zespołu Rolling Stones.

Zobacz także: Morawiecki o systemie sądownictwa: ZGNILIZNA

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: