WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Protest KOD pod Pałacem Prezydenckim. Chcą Trybunału Stanu dla Andrzeja Dudy

Protest KOD pod Pałacem Prezydenckim. Chcą Trybunału Stanu dla Andrzeja Dudy

06.08.2016, godz. 08:26
Marsz KOD
foto: EAST NEWS

Demonstracja KOD-u odbędzie się w sobotę 6 sierpnia w godzinach 14:00-16:00 pod Pałacem Namiestnikowskim w Warszawie. Marsz odbędzie się w pierwszą rocznicę zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta. Organizatorzy wydarzenia domagają się postawienia prezydenta przed Trybunałem Stanu.

Manifestacja KOD rozpocznie się o godzinie 14:00 pod Pałacem Prezydenckim. 6 sierpnia zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji zbiorą się, by zademonstrować swój sprzeciw wobec działań prezydenta. Marsz odbędzie się w rocznicę zaprzysiężenia Andrzeja Dudy. "Przypomnimy Panu Prezydentowi po co rezyduje na Krakowskim Przedmieściu. Zażądajmy wypełniania konstytucyjnych powinności. Stania na straży konstytucji. Wreszcie - dotrzymania obietnic z kampanii wyborczej. A zwłaszcza jednej - bycia Prezydentem wszystkich Polaków" - czytamy na oficjalnej stronie wydarzenia.

Organizatorzy wydarzenia domagają się postawienia prezydenta przed Trybunałem Stanu. Dlaczego? 30 lipca Andrzej Duda podpisał ustawę o Trybunale Konstytucyjnym. Zrobił to wbrew opinii środowisk prawniczych, które domagały się, by poddał ją wcześniej ocenie TK. Ponad to uczestnicy manifestacji KOD-u pod Pałacem Prezydenckim chcą przypomnieć Andrzejowi Dudzie o obietnicach wyborczych z kampanii wyborczej.

W sierpniu przed Zgromadzenia Narodowym przysięgał wypełniać swoje obowiązki należycie i starannie, a naszym zdaniem nie tylko ich nie wykonuje, ale łamie prawa i dobre zasady. Przypomnę, że podpisał umowę, zawierającą 10 zobowiązań, które wypełni, gdy zostanie prezydentem. Warto rozliczyć go po roku. Na razie dobrze mu wychodzi robienie sobie zdjęć ze ważnym politykami oraz podróżowanie po świecie bez zaproszeń od głów państw tylko w celach turystycznych - podkreśla Piotr Wieczorek, koordynator KOD regionu Mazowsze

ZOBACZ: Tak Kijowski spędza czas, gdy nie BRONI demokracji

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: