WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Protest Partii Razem pod Pałacem Prezydenckim. Będzie weto Andrzeja Dudy ws. SN? [WIDEO]

Protest Partii Razem pod Pałacem Prezydenckim. Będzie weto Andrzeja Dudy ws. SN? [WIDEO]

15.07.2017, godz. 20:26
Partia Razem manifestuje pod Pałacem Prezydenckim przeciwko reformie sądownictwa
Partia Razem manifestuje pod Pałacem Prezydenckim przeciwko reformie sądownictwa 15.07.2017 foto: EAST NEWS

Partia Razem manifestuje przed Pałacem Prezydenckim przeciwko ustawie dotyczącej reformy Sądu Najwyższego. Demonstracja zaczęła się koło godziny 15:00. Wśród haseł padają słowa takie jak "nie oddamy wolnych wyborów", "sądy zwalczają tylko przestępcy" lub "hańba!". Protestujący chcą weta Andrzeja Dudy.

Manifestacja pod Pałacem Prezydenckim zaczęła się o godzinie 15:00. Partia Razem demonstruje przeciwko ustawie dotyczącej reformy sądownictwa, a dokładniej Sądu Najwyższego. Hasło przewodnie pikiety brzmi "nie oddamy wolnych wyborów", a na niesionych przez protestujących transparentach pojawiają się również takie słowa jak "hańba!" czy "sądy zwalczają tylko przestępcy". Protestujący skandowali "chcemy weta!", co jest apelem do prezydenta Andrzeja Dudy. Adrian Zandberg, lider partii Razem, napisał na Twitterze - To, co proponuje Ziobro, to nie - potrzebna - naprawa sądownictwa. To atak na gwarancje uczciwych wyborów. Panie prezydencie, chcemy weta! - Na manifestacji nie zabrakło też związkowców z OPZZ. Jak opisuje na Twitterze Zandberg, mówili - Nie oddamy wolnych, uczciwych wyborów! - Na swoim profilu na Facebooku Partia Razem przypomina też o kolejnej demonstracji, która odbędzie się w niedzielę 16 lipca pod Sejmem, również o godzinie 15:00. Hasłem przewodnim ma być "to nie koniec! Powstrzymajmy Zamach Stanu".

ZOBACZ: Prezes Sądu Najwyższego o Kaczyńskim ws. "Skażenia komuną": "Pisał doktorat u profesora, który..."

Źródło: NOWA TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: