WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Protest przed Sejmem ws. zmian w sądownictwie. SPRZECZNE DANE ws. frekwencji. Kto KŁAMIE?

Protest przed Sejmem ws. zmian w sądownictwie. SPRZECZNE DANE ws. frekwencji. Kto KŁAMIE?

17.07.2017, godz. 09:11
Protest KOD przeciwko zmianom w sądownictwie
Protest KOD przeciwko zmianom w sądownictwie foto: Marcin Smulczyński/Super Express

W niedzielę przed Sejmem w Warszawie zebrali się protestujący. Manifestowali przeciwko planowanym przez władze zmianom w funkcjonowaniu sądów w Polsce. Ile osób przyszło na protest zorganizowany przez KOD i opozycję? Zdaniem warszawskiego ratusza kilkanaście tysięcy, a według policji o wiele mniej! Kto kłamie w sprawie frekwencji na proteście przed Sejmem?

Niedziela upłynęła w Warszawie pod znakiem protestów. Przed Sejmem zebrali się ci, którzy chcieli zamanifestować przeciwko zmianom w sądownictwie, jakie planuje wprowadzić PiS. Protest przed Sejmem zorganizowany został przez środowiska opozycji i Komitetu Obrony Demokracji. Mimo że mamy wakacje, to na Wiejskiej zebrało się wiele osób, które wzięły udział w proteście. Ile osób przyszło protestować w sprawie sądownictwa? Zdaniem warszawskiego ratusza protestowało około 10 tysięcy osób, a w szczytowym momencie demonstracji nawet kilkanaście. Na Twitterze rzecznik warszawskiego ratusza Bartosz Milczarczyk napisał: - W dzisiejszym zgromadzeniu pod Sejmem RP brało udział ponad 10 tysięcy osób. W szczytowym momencie kilkanaście tysięcy. Do tego, jak podał rzecznik, wieczorem przed budynkiem Sądu Najwyższego zgromadziło się aż 17 tys. protestujących: - W zgromadzeniu na pl.Krasińskich bierze udział ok. 17 tysięcy osób.

Zupełnie innego zdania jest policja. Według informacji policji w proteście wzięło udział około 4,5 tysiąca osób. Na profilu stołecznej policji na Twitterze opublikowano krótki komunikat: - Trwa odpływ zgromadzonych z manifestacji przed Sejmem RP. W kulminacyjnym momencie uczestniczyło ok. 4,5 tysiąca osób. Dodano również, że manifestacja przebiegała spokojnie.

Zobacz: Protest pod Sejmem. Zgromadzenie pod SN zamknięto. Protestujący złożyli świecie [RELACJA NA ŻYWO]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: