WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Przyjaciel Donalda Tuska dostał 1,8 mln złotych odprawy!

Przyjaciel Donalda Tuska dostał 1,8 mln złotych odprawy!

12.03.2016, godz. 02:00
Przyjaciel Tuska dostał 1,8 mln odprawy
foto:

Jak ustalił "Super Express", Krzysztof Kilian (58 l.), były prezes PGE, odchodząc ze stanowiska, dostał gigantyczną odprawę w wysokości 1,8 mln zł. Kilian to dobry znajomy Donalda Tuska (59 l.). To właśnie jemu zawdzięczał posadę w spółce Skarbu Państwa.

Kilian był prezesem PGE od marca 2012 r. do listopada 2013 r. Ale dopiero teraz, dzięki ujawnieniu przez spółkę raportów rocznych i wynagrodzenia poprzedniego zarządu, udało się dowiedzieć, jaką kwotę otrzymał były szef koncernu energetycznego. W 2014 r. było to 1,4 mln zł. W 2015 r. 299 tys. zł. A dodając do tego ok. 100 tys. zł za grudzień 2013 r. wychodzi astronomiczna kwota 1,8 mln zł. Ale nie tylko Kilian wziął odprawę. Pozostali członkowie zarządu, którzy stracili pracę razem z nim, również otrzymali ponadmilionowe bonusy. W sumie "ekipa Kiliana" otrzymała na pożegnanie 6,9 mln zł.

Kilian to stary znajomy Donalda Tuska jeszcze z czasów Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Jak wynika z nagranej i ujawnionej rozmowy w restauracji Sowa i Przyjaciele, to były premier dał mu fuchę w spółce. Rozmawiają o tym Paweł Graś (pełnił wtedy funkcję rzecznika rządu) i Jacek Krawiec (ówczesny prezes PKN Orlen). - Donald po to wsadził tam na chwilę Kiliana, żeby tam wziął odprawę - przyznaje Paweł Graś. - On, mając Donalda jako kolegę od dwudziestu paru lat, po prostu miał wszystkich w dupie - mówi z kolei Krawiec o Kilianie.

W sumie, za 20 miesięcy pracy w PGE (uwzględniając pensję, odprawę i odszkodowanie z tytułu zakazu konkurencji) kolega Donalda Tuska stał się bogatszy o 4,5 mln zł. Wniosek z tego jeden: dobrze płatna praca za rządów PO-PSL była, ale dla swoich.

Zobacz: Żona prawicowego dziennikarza Samuela Pereiry, Maria Pereira dostała pracę u Szydło

Źródło: TVN24/x-news
autor: Sylweter Ruzkiewicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: