WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Radny PiS szokuje! Lamparty w poznańskim zoo to wspieranie strategii Putina!

Radny PiS szokuje! Lamparty w poznańskim zoo to wspieranie strategii Putina!

07.09.2016, godz. 10:16
Nie będzie nudy! Jest Zima w mieście
Zimowe ferie w Warszawie zapowiadają sie fantastycznie. Stolica, jak co roku, przygotowała dla dzieci i młodzieży mnóstwo atrakcji, choć sniegu na razie nie widać foto: Super Express

Fantazja ludzka nie zna granic. Radny PiS, Michał Grześ, wykazał się nią w momencie, w którym poznańskie zoo oznajmiło, że przyłączy się do ratowania lampartów perskich, którym grozi wyginięcie. Zoo planuje ich hodowlę. Mają się one w nim pojawić w przyszłym roku. Tymczasem radny uważa, że projekt lampartów perskich wymyślili rosyjscy stratedzy podczas przygotowań do Olimpiady w Soczi, chcąc wspierać Władimira Putina.

 

Poznańskie zoo zapowiedziało projekt lampartów perskich, ponieważ przewiduje się, że bez ludzkiej pomocy gatunek ten może wyginąć. Na wolności zachowała się ich niewielka populacja, zaś w niewoli przebywa ok. 100. Ich ratowaniem zajmuje się wiele instytucji.

Tymczasem radny PiS w sprawie planów zoo postanowił skierować interpelację do prezydenta miasta. Jak twierdzi, projekt lampartów perskich został zapoczątkowany przez rosyjski rząd, który chciał przekonać opinię publiczną, że dba o ochronę okolic Soczi. Ponadto wspierał go Władimir Putin. Wszystko działo się przed organizowaną w tym miejscu olimpiadą. Jak napisał: - Obecnie w stacji hodowlanej w parku narodowym Soczi przebywa 16 panter vel lampartów i dobrze się tam mnożą. Tylko dwie z nich pochodzą z Europy, pozostałe to dziko złapane osobniki. Ta ilość praktycznie wystarczy na wiele lat i nie ma żadnych planów pozyskiwania nowych osobników.

Grześ domaga się podania całkowitego kosztu tego przedsięwzięcia, a także wskazania jego pomysłodawców. Dopytuje również, czy zoo planuje karmić lamparty tak samo jak w Rosji, czyli naturalną karmą (dzikie owce, koziorożce). Jak podsumowuje: - Odnoszę wrażenie, że po raz kolejny miasto Poznań sfinansuje prywatne hobby Pani Zgrabczyńskiej, a nawet wesprze projekt Putina.

Jak się okazuje, radny PiS od dawna ma coś przeciwko poznańskiemu zoo (w szczególności jego dyrektorce, Ewie Zgrabczyńskiej), gdyż złożył już 23 interpelacje, które dotyczyły ogrodu zoologicznego. Najsłynniejszą, którą cytowały pisma na całym świecie, była ta dotycząca słonia Ninio, o którego orientację seksualną martwił się radny. Oskarżał go o bycie gejem i niepokoił się, że Ninio bił samice trąbą i wolał spędzać czas z samcami. Jak wówczas dopytywał: - Mieliśmy mieć stado słoni, a skoro Ninio woli kolegów od koleżanek, to w jaki sposób spłodzi potomstwo?

Internauta podsumował krótko:

 

 

Zobacz także: Ułaskawienie Dudy unieważnione i Kamiński JEDNAK wróci przed sąd?

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: