WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Radosław Sikorski do szefowej Wiadomości: "Tępa propagandystko". Poszło o wypadek Szydło

Radosław Sikorski do szefowej Wiadomości: "Tępa propagandystko". Poszło o wypadek Szydło

11.02.2017, godz. 14:08
Radosław Sikorski
Radosław Sikorski foto: EAST NEWS

Wypadek Beaty Szydło spowodował wrzawę w Internecie. Głosy są naprawdę skrajne. Radosław Sikorski w dość cyniczny sposób porównał kolizję rządowej limuzyny premier z drzewem do... katastrofy smoleńskiej. W dyskusję na Twittrze włączyła się szefowa Wiadomości Marzena Paczuska. Sikorski w dość ostry sposób skończy dyskusję.

W piątek wieczorem doszło do wypadku, w którym brała udział premier rządu Beata Szydło. Kolumna rządowych samochodów przejeżdżała przez Oświęcim. Jeden z uczestników ruchu drogowego wjechał w limuzynę premier. Kierowca rządowego wozu nagle skręcił i wjechał w drzewo. Nikomu nic się nie stało, ale w Internecie natychmiast pojawiło się mnóstwo skrajnych komentarzy. Radosław Sikorski również postanowił udzielić się w dyskusji.

Zamieścił na Twitterze zdjęcie z wypadku, na którym widać wrak limuzyny rozbitej o drzewo. - Pancerne - skwitował były minister obrony narodowej.

Tym jednym zdaniem nawiązał do teorii spiskowej o zamachu smoleńskim. Zwolennicy tej teorii wyśmiewają wersję, że samolot rozbił się, ponieważ zahaczył o brzozy. Zazwyczaj kpiąco mówią o "pancernych brzozach". Sikorski w dość ostry sposób chciał pokazać, że drzewa potrafią być niebezpieczne w kontakcie z rozpędzonymi maszynami.

W dyskusję włączyła się Marzena Paczuska, nowa szefowa Wiadomości w TVP1. - Granice zostały przekroczone. Szyderstwo niszczące szacunek dla państwa. Anty-kultura - skomentowała wpis Sikorskiego. Reakcji polityka nikt by się nie spodziewał.

Nie, tępa propagandystko. Po prostu wracają wasze łgarstwa w sprawie katastrofy smoleńskiej - odpowiedział Sikorski. - Jeszcze raz, łopatą do głowy. Jak się samolotem albo samochodem zawadzi o drzewo, to przeważnie kończy się tragicznie. Wreszcie zrozumiano? - napisał na Twitterze, by rozwiać wszelkie wątpliwości.


Zobacz: OKRUTNE komentarze po wypadku Beaty Szydło

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: