WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka "Razem z tatą wiedzieliśmy, że to lipa". Donald Tusk SKOMENTOWAŁ przesłuchanie syna ws. Amber Gold

"Razem z tatą wiedzieliśmy, że to lipa". Donald Tusk SKOMENTOWAŁ przesłuchanie syna ws. Amber Gold

22.06.2017, godz. 12:36
Michał Tusk i Donald Tusk
foto: SE/EAST NEWS

Wczoraj przez siedem godzin komisja ds. afery Amber Gold przesłuchiwała w charakterze świadka Michała Tuska. Syn byłego premiera przyznał, że wiedział o wątpliwościach krążących wokół firmy Marcina P.: - Razem wiedzieliśmy, że to jest, mówiąc tak kolokwialnie, lipa (...), czyli że są pewne podejrzenia wokół Marcina P. Przesłuchanie syna skomentował już Donald Tusk. Szczerze przyznał, że jest dumny z syna.

Donald Tusk z uwagą śledzi to, co dzieje się w polskiej polityce. Mimo że jest szefem Rady Europejskiej, znajduje czas na ocenianie  i omawianie polskich spraw, często także poprzez Twitter. Ale wczorajszego przesłuchania syna Michała przed sejmową komisją śledczą badającą sprawę Amber Gold, nie skomentował od razu. Dopiero dziś, w czasie rozmowy z dziennikarzami w Brukseli odniósł się do sprawy. Krótko i jasno ocenił postawę Michała Tuska. Były premier przyznał, że jest dumny z potomka: - Jestem z niego bardzo dumny - przyznał Donald Tusk. Dodał też: - Jest mi smutno, że jest ofiarą tego, tej  nienawiści jaką żywią do mnie rządzący Polską. Nie potrafię z odległości mu pomóc. Było mi smutno, że to go spotkało.

Przypomnijmy, że największą uwagę obserwatorów i komentatorów, a także polityków ściągnęła jedna z wypowiedzi Michała Tuska, w której wspomniał o ojcu. - Podejrzewam, że dokładnie tych samych argumentów użył mój ojciec. Razem wiedzieliśmy, że to jest, mówiąc tak kolokwialnie, lipa (...), czyli że są pewne podejrzenia wokół Marcina P., KNF wydała swoje ostrzeżenie (.). I jest to moja, że tak powiem, broszka, ja taką decyzję podjąłem i to mnie obciąża, natomiast jeśli chodzi o rozmowę z ojcem, nie dowiedziałem się z niej niczego nowego poza samą opinią ojca o tym, że to, co robię, jest niemądre - zeznał wczoraj młody Tusk.

ZOBACZ: Małgorzata Wassermann o Romanie Giertychu na przesłuchaniu Tuska: Pan Giertych ROBI SHOW

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: