WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Reprywatyzacja w Warszawie. Paweł Kukiz mówi o programie CELA+

Reprywatyzacja w Warszawie. Paweł Kukiz mówi o programie CELA+

28.08.2016, godz. 15:14
Paweł Kukiz
Paweł Kukiz foto: EAST NEWS

Paweł Kukiz, który był gościem w programie "Kawa na ławę", w ostry sposób skomentował aferę reprywatyzacyjną. Jego zdaniem prezydent Warszawy powinna podać się do dymisji. Lider Ruchu Kukiza przypomniał także o swoim pomyśle, który nazwał Cela+. - Wzywam PiS do stworzenia programu "CELA+", który dedykowany będzie środowiskom jumackim we wszystkich środowiskach politycznych zamieszanych w aferę reprywatyzacyjną! Nie lękajcie się!:) - napisał na Facebooku polityk.

Hanna Gronkiewicz-Waltz w piątek o godzinie 7.20 przed siedzibą Agory, zwołała konferencję dla dziennikarzy w związku z reprywatyzacją w Warszawie. Podczas tej kilkuminutowego spotkania zapowiedziała dyscyplinarne zwolnienia urzędników Ratuszu w Warszawie. Pracę starci między innymi szef biura Marcin Bajko - podaje TVN24. Istotną obietnicą ze strony prezydent Warszawy jest to, że zwróci się do rady miasta o zwołanie nadzwyczajnej komisji, która ma przeprowadzić audyt od 1910 roku. - Podjęłam decyzje, że urzędnicy zostali dyscyplinarnie zwolnieni. Musiałam to zbadać, stąd kwerenda biura prawnego, którą zleciłam. Nie zwalniam ludzi na podstawie doniesień medialnych, musiałam mieć pewność - stwierdziła prezydent Warszawy.

Czytaj: Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiada ZWOLNIENIA w ratuszu! [REPRYWATYZACJA W WARSZAWIE]

Reprywatyzacja w Warszawie była głównym tematem w programie TVN24 "Kawa na ławę". Najbardziej radykalne rozwiązanie zaproponował Paweł Kukiz, który w krótkich słowach stwierdził, że Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna podać się do dymisji. Wcześniej lider Ruchu Kukiza zamieścił na swoim profilu na Facebooku apel do rządzącej partii. - Wzywam PiS do stworzenia programu "CELA+", który dedykowany będzie środowiskom jumackim we wszystkich środowiskach politycznych zamieszanych w aferę reprywatyzacyjną! Nie lękajcie się! :-) A jeśli boicie się, że sami "nie dacie rady" to z przyjemnością w tej kwestii Wam pomożemy - napisał Paweł Kukiz. Opozycyjna partia chce także stworzyć komisję śledczą, która zbada sprawę reprywatyzacji w Warszawie.

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: