WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiada ZWOLNIENIA w ratuszu! [REPRYWATYZACJA W WARSZAWIE]

Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiada ZWOLNIENIA w ratuszu! [REPRYWATYZACJA W WARSZAWIE]

26.08.2016, godz. 11:17
Hanna Gronkiewicz Waltz
Hanna Gronkiewicz Waltz foto: EAST NEWS

Hanna Gronkiewicz-Waltz podczas dzisiejszej konferencji w sprawie reprywatyzacji w Warszawie zapowiedziała zwolnienia dyscyplinarne w ratuszu. Oczekuje również decyzji personalnych w Ministreswie Finansów. – Decyzja o zwrocie działki przy ulicy Chmielnej 70 była pochopna – podkreśliła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Hanna Gronkiewicz-Waltz w piątek o godzinie 7.20 przed siedzibą Agory zwołała konferencję dla dziennikarzy w związku z reprywatyzacją w Warszawie. Podczas tej kilkuminutowej konferencji zapowiedziała dyscyplinarne zwolnienia urzędników Ratuszu w Warszawie. Pracę starci między innymi szef biura Marcin Bajko - podaje TVN24. Istotną obietnicą ze strony prezydent Warszawy jest to, że zwróci się do rady miasta o zwołanie nadzwyczajnej komisji, która powinna zgłosić przetarg na zewnętrzny audyt. - PO będzie miało mniejszość w tej komisji - dodała Gronkiewicz-Waltz podczas konferencji. Komisja ma zrobić audyt od roku 1910. Afera reprywatyzacyjna jest związana z budzącym kontrowersje zwrotem działki na placu Defilad, która została oddana w 2012 roku w prywatne ręce, choć wcale nie powinna.

- Dlatego podjęłam decyzje, że urzędnicy zostali dyscyplinarnie zwolnieni. Musiałam to zbadać, stąd kwerenda biura prawnego, którą zleciłam. Nie zwalniam ludzi na podstawie doniesień medialnych, musiałam mieć pewność - zapowiedziała prezydent Warszawy.

Zobacz: Kolega agenta Tomka dyrektorem w Totalizatorze

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: