WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Rewolucyjne zmiany w armii- żołnierzom nakazano oglądać TVP Info

Rewolucyjne zmiany w armii- żołnierzom nakazano oglądać TVP Info

07.10.2016, godz. 10:31
kroki, żołnierze, marsz, mundur, Wojsko Polskie
foto: EAST NEWS

Podczas, gdy rząd unieważnia przetarg na śmigłowce Caracal, w życiu polskich żołnierzy zachodzą też inne zmiany. Generał Robert Głąb, dowódca Garnizonu Warszawa wysłał rozkaz (o sygnaturze 15871/16 z 26 września) o wszystkich podległych mu jednostek, w którym sugeruje, że dla żołnierzy "podstawowym źródłem informacji pozyskiwanych z mediów w codziennej działalności służbowej" powinny być programy telewizji publicznej, a zwłaszcza TVP Info.

Dowództwo nad warszawskim garnizonem generał Głąb objął 16 marca z rekomendacji Antoniego Macierewicza. Ta wojskowa jednostka ma szczególne znaczenie dla władzy. Liczy ona sobie prawie 4 000 żołnierzy oraz 2 000 cywilów). Z racji na swe położenie to ten garnizon odpowiada zwykle za obsługę uroczystości państwowych (np. pogrzeby z asystą wojskową).

Rozkaz generała wyglądał następująco:

 

 

"Gazeta Wyborcza" zapytała rzeczniczkę garnizonu płk Joannę Kleszmit. Jak uzasadniała rozkaz: - Wynika z faktu, że ta stacja najszerzej prezentuje  i przedstawia sprawy dotyczące żołnierzy i pracowników cywilnych wojska (...) Generał Głąb nie opiniuje i nie ocenia wiarygodności poszczególnych mediów, a pismo w żadnym razie nie ogranicza swobody podległych żołnierzy i nie ingeruje w ich indywidualne preferencje przy pozyskiwaniu informacji z mediów.

"GW" zacytowała jednego z oficerów, który przyznał: - Nie bardzo wiadomo, jak to ma być wykonywane, poza tym, że telewizory włączone w naszych obiektach muszą być teraz ustawione na TVP Info.

Zobacz także: Walka 100-lecia? RYCERZ wyzywa Kukiza na pojedynek!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: