WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Reżyser filmu "Smoleńsk" zdradza, kiedy premiera filmu

Reżyser filmu "Smoleńsk" zdradza, kiedy premiera filmu

22.07.2016, godz. 11:53
Film Smoleńsk zwiastun
foto: Kino Świat

Był już zwiastun filmu, a plakatami oblepiano miasta, ale "Smoleńsk"... do kin nie trafił. Dlaczego? Reżyser tłumaczył, że to w trosce o dobro filmu, który musiał zostać dopracowany. Teraz Antoni Krauze znów został zapytany o film. Kiedy w końcu wejdzie on na ekrany?

Wydawło się, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik, a "Smoleńsk" już w kwietniu trafi do kin. Wskazywały na to zwiastuny w kinach i Internecie, a także plakaty na ulicach. Jednak tuż przed planowaną kwietniową premierą okazało się, że z filmu nici, a premiery nie będzie. Twórcy tłumaczyli, że to wszystko przez kłopoty z wykonaniem efektów specjalnych. Chociaż plotkowano też, że to prezes PiS Jarosław Kaczyński osobiście zablokował premierę, bo obejrzał film, a ten mu się nie podobał. Jednak twórcy filmu tłumaczyli, jak faktycznie wyglądają sprawy: - Miał wejść do kin 15 kwietnia, ale ciągle czekam na obiecane efekty specjalne. Nieodpowiedzialni ludzie podjęli się czegoś, czego nie umieją zrobić - mówił w rozmowie z "Super Expressem" Antoni Krauze. Również producent filmu Maciej Pawlicki podkreślał stanowczo:Premiera filmu została przesunięta przez problemy z pracami nad efektami specjalnymi. Krótko mówiąc, chodzi o techniczne rzeczy, które trwają dłużej, niż zakładaliśmy. Zapewniam, że nie było innego powodu - stwierdził w "Super Expressie".

Teraz o "Smoleńsk" Krauzego zapytał portal niezalezna.pl. Kiedy będzie premiera? - Sierpień i wrzesień chcemy poświecić na ostatnie prace nad filmem. mamy nadzieję, że przed końcem roku film trafi do kin - powiedział Antoni Krauze. Nie pozostaje więc nic innego, jak czekać na podanie daty premiery.

Sprawdź: Nocna AWANTURA w Sejmie. Poseł POKAZAŁ środkowy PALEC! [WIDEO]

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: