WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Reżyser filmu "Smoleńsk" zdradza, kiedy premiera filmu

Reżyser filmu "Smoleńsk" zdradza, kiedy premiera filmu

22.07.2016, godz. 11:53
Film Smoleńsk zwiastun
foto: Kino Świat

Był już zwiastun filmu, a plakatami oblepiano miasta, ale "Smoleńsk"... do kin nie trafił. Dlaczego? Reżyser tłumaczył, że to w trosce o dobro filmu, który musiał zostać dopracowany. Teraz Antoni Krauze znów został zapytany o film. Kiedy w końcu wejdzie on na ekrany?

Wydawło się, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik, a "Smoleńsk" już w kwietniu trafi do kin. Wskazywały na to zwiastuny w kinach i Internecie, a także plakaty na ulicach. Jednak tuż przed planowaną kwietniową premierą okazało się, że z filmu nici, a premiery nie będzie. Twórcy tłumaczyli, że to wszystko przez kłopoty z wykonaniem efektów specjalnych. Chociaż plotkowano też, że to prezes PiS Jarosław Kaczyński osobiście zablokował premierę, bo obejrzał film, a ten mu się nie podobał. Jednak twórcy filmu tłumaczyli, jak faktycznie wyglądają sprawy: - Miał wejść do kin 15 kwietnia, ale ciągle czekam na obiecane efekty specjalne. Nieodpowiedzialni ludzie podjęli się czegoś, czego nie umieją zrobić - mówił w rozmowie z "Super Expressem" Antoni Krauze. Również producent filmu Maciej Pawlicki podkreślał stanowczo:Premiera filmu została przesunięta przez problemy z pracami nad efektami specjalnymi. Krótko mówiąc, chodzi o techniczne rzeczy, które trwają dłużej, niż zakładaliśmy. Zapewniam, że nie było innego powodu - stwierdził w "Super Expressie".

Teraz o "Smoleńsk" Krauzego zapytał portal niezalezna.pl. Kiedy będzie premiera? - Sierpień i wrzesień chcemy poświecić na ostatnie prace nad filmem. mamy nadzieję, że przed końcem roku film trafi do kin - powiedział Antoni Krauze. Nie pozostaje więc nic innego, jak czekać na podanie daty premiery.

Sprawdź: Nocna AWANTURA w Sejmie. Poseł POKAZAŁ środkowy PALEC! [WIDEO]

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: