WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Rocznica bitwy pod Ossowem. Nie zabrakło... tematu katastrofy i pomników "poległych" w Smoleńsku!

Rocznica bitwy pod Ossowem. Nie zabrakło... tematu katastrofy i pomników "poległych" w Smoleńsku!

14.08.2016, godz. 19:18

Dziś w Ossowie odbyły się obchody rocznicy bitwy z 1920 roku. Wspominano i modlono się poległych w walce żołnierzy. Na Polanie Dębów Pamięci odsłonięto przy tej okazji... pomniki upamiętniające kolejne ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.

Głównym tematem wizyty ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza w Ossowie nie była bitwa z 1920 roku, tylko katastrofa smoleńska. Przed południem na Polanie Dębów Pamięci odsłonięto kolejne pomniki ofiar lotniczego wypadku - gen. Tadeusza Buka, gen. Kazimierza Gilarskiego i adm. Andrzeja Karwety. - Dzisiaj, w towarzystwie rodzin, składamy hołd poprzez odsłonięcie kolejnych popiersi tych, którzy polegli, których dramat smoleński wziął na zawsze z tej ziemi, a którzy swoją służbą, walką, determinacją, tym przekonaniem, że żołnierz polski zawsze służy Bogu i ojczyźnie, tym wszystkim położyli pieczęć na swoim losie - wygłosił Antoni Macierewicz.

 

W poprzednich latach również odsłaniano popiersia ofiar katastrofy smoleńskiej, m.in. podobiznę prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Albo będziemy uczyli naród na przykładach bohaterskich, wspaniałych, tych, które przywracają nam najwyższe polskie wartości, albo zapomnimy o obowiązku narodowym, albo się wartości narodowych, katolickich wyrzekniemy - mówił szef resortu obrony. Na obchodach pojawił się również Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracyjnych. -  Są tacy dziś, w Polsce, którzy nie godzą się na powstanie pomników poległych w katastrofie smoleńskiej. Oni rządzą stolicą naszego kraju - mówił Mariusz Błaszczak. - Niech się wstydzą, niech się wstydzą takiej postawy, niech się wstydzą tego, że próbowali zatrzeć pamięć o bohaterach, próbowali zatrzeć pamięć o tych, którzy służyli ojczyźnie - powiedział Błaszczak.

Zobacz: Wałęsa tłumaczy się z OHYDNEGO mema o Lechu Kaczyńskim

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: