WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Rodzice zarobią na 500+

Rodzice zarobią na 500+

05.08.2016, godz. 03:00
Konferencja 500+
Po środku: Elżbieta Rafalska, minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Po prawej: Henryk Kowalczyk, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów foto: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Nie przeznaczasz na bieżące wydatki całej kwoty, jaką otrzymujesz z programu Rodzina 500 plus? Będziesz mógł ją z zyskiem zaoszczędzić! Ministerstwo Finansów zaproponuje ci kupno obligacji skarbowych, dostępnych tylko dla osób pobierających nowe świadczenia na dzieci. - To dodatkowa form oszczędzania - przekonują urzędnicy.

Ci, których sytuacja materialna nie zmusza do natychmiastowego wydawania pieniędzy z programu Rodzina 500 plus, dostaną dodatkową szansę na ich zaoszczędzenie. Będą bowiem mogli kupić specjalne obligacje skarbowe. Ich emisję prawdopodobnie już od października rozpocznie Ministerstwo Finansów. Obligacje będą przeznaczone wyłącznie dla rodzin otrzymujących od państwa po 500 zł na swoje dzieci. - Będą to obligacje 6- i 12-letnie. Na ich zakup będzie można przeznaczyć część lub całą pulę środków przyznanych z programu Rodzina 500 plus. Chcemy zachęcić rodziny do oszczędzania pieniędzy na przyszłe potrzeby swoje dzieci i do zrobienia tego w najbezpieczniejszej formie, jaką są obligacje skarbowe - informuje nas Ministerstwo Finansów. Jak zapewniają urzędnicy, obligację będą gwarantowały "realny zysk". Jaki? Na razie nie wiadomo. Eksperci przekonują jednak, że ich oprocentowanie może być wyższe od oprocentowania obecnych papierów wartościowych, które waha się od 2 do 2,5 proc. - Obligacje skarbowe to najbezpieczniejsza forma oszczędności, jaką dzisiaj znamy. Z punktu widzenia rodziny będzie to bardzo dobry sposób odkładania pieniędzy - mówi nam ekonomista Marek Zuber (44 l.).

Zobacz: Cyfry arabskie w polskich szkołach? Krakowianie oburzeni!

Źródło: RUPTLY/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: