WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Rodzina i przyjaciele na kolacji po drugim pogrzebie Marii i Lecha Kaczyńskich

Rodzina i przyjaciele na kolacji po drugim pogrzebie Marii i Lecha Kaczyńskich

19.11.2016, godz. 11:52
Lech i Maria Kaczyńscy
foto:

Wczoraj odbył się drugi pogrzeb pary prezydenckiej, która zmarła tragiczną śmiercią w katastrofie lotniczej w Smoleńsku. Maria i Lech Kaczyńscy zostali ekshumowani z krypty na Wawelu w celu wykonania ponownej analizy zwłok, by zweryfikować tezę o zamachu na prezydencki samolot. Po pogrzebie najbliżsi udali się na kolację. Kto był?

W piątek wieczorem Lech i Maria Kaczyńscy ponownie spoczęli na Wawelu. Po ponownym pogrzebie odbyła się skromna kolacja dla najbliższych zmarłej pary prezydenckiej. Jak donosi "Fakt", oprócz Jarosława Kaczyńskiego i Marty Kaczyńskiej, na kolacji zjawił się prezydent Andrzej Duda wraz ze swoją żoną oraz premier Beata Szydło. Swoją obecnością rodzinę zmarłych zaszczycili także inni przedstawiciele rządu, między innymi  Antoni Macierewicz, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, prezes TVP Jacek Kurski oraz europosłanka i była szef MSZ Anna Fotyga.

Kolacja odbyła się w miejscu ważnym dla członków partii rządzącej - w siedzibie Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” przy ul. Piłsudskiego. To tam, Kaczyński ogłosił, że Andrzej Duda będzie walczył o fotel prezydencki, a w tym roku PiS obchodził Święto Niepodległości. Spotkanie trwało około godziny.

Zobacz: Drugi POGRZEB pary prezydenckiej w Krakowie [RELACJA NA ŻYWO]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: