WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Rok prezydentury Andrzeja Dudy w podsumowującym klipie

Rok prezydentury Andrzeja Dudy w podsumowującym klipie

07.08.2016, godz. 08:27
Andrzej Duda w klipie podsumowującym rok prezydentury
foto: PrintScreen YouTube

W pierwszą rocznicę zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta w sieci pojawił się klip podsumowujący. Kancelaria prezydenta podkreśliła przede wszystkim działania związane z programem "Duda pomoc"

Andrzej Duda w klipie podsumowującym jego prezydenturę podziękował Polakom za zaufanie. Krótkie nagranie zostało opublikowane przez kancelarię prezydenta. Internetowy spot dotyczy przede wszystkim programu "Duda Pomoc", czyli promuje Biuro Interwencji Pomocy Prawnej w Kancelarii Prezydenta. Tzw. "Duda Pomoc" została zainicjowana podczas kampanii wyborczej i działa do dzisiaj. W klipie podkreślono, że zostało już zgłoszonych 18 tysięcy spraw. Podjęto 7 tys. interwencji, a 3 tysiące pokrzywdzonych zostało bezpośrednio przyjęte w Kancelarii Prezydenta.

W spocie rocznicowym wspomniano również o programie 500+. Konkretnie chodzi o pierwszą inicjatywę ustawodawczą związaną z tym programem. To nowelizacja Kodeksu rodzinnego, zgodnie z którym świadczenie z programu nie może być powodem obniżenia świadczeń alimentacyjnych przez sądy.

ZOBACZ: Nałęcz o Andrzeju Dudzie: "Poddaje się wręcz tresurze"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: